Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Genesis ve FTX, İflas Talebinde 175 Milyon Dolarlık Bir Anlaşmaya Vardı

Başlangıçta talep edilen 4 milyar dolarlık tutardan keskin bir düşüş yaşansa da, avukatlar artık tasfiyeye başlayabilmeyi umuyor.

17 Ağustos 2023 16:08

Güncellenme: 17 Ağustos 2023 16:17

Mahkeme dosyasında bulunan yasal anlaşmaya göre, FTX’e ait Alameda Research, iflas eden kripto şirketi Genesis’ten 175 milyon dolar talep edebilir.


Genesis’in FTX’e yönelik paralel iddialarından feragat eden anlaşmada, başlangıçta talep edilen yaklaşık 4 milyar dolarlık tutar önemli ölçüde azalmış görünüyor.


Avukatlar, kredi sağlayıcısı Genesis Global Capital’ın ocak ayında iflas başvurusunda bulunmasının ardından nihayet tasfiye işlemlerine başlanabileceğini umuyor.


Genesis’in avukatları tarafından hazırlanan mahkeme dosyasında şu ifadeler bulunuyor: “Uzlaşma, Genesis alacaklılarına yönelik yapılanma planının onaylanmasına giden yolu önemli ölçüde yumuşatacak.”


Paralel bir mahkeme dosyasında, FTX'in CEO'su John J. Ray III, yasal belirsizlikleri göz önünde bulundurarak şirketin çıkarlarını en iyi şekilde koruduğunu ve anlaşmanın adil olduğunu belirtti.


Kripto kışı, şimdilerde avukatların iflas süreçleriyle uğraştığı bu şirketler de dahil olmak üzere birçok kripto şirketinin çöküşüne tanık oldu.


FTX’in Genesis’ten asıl talebi, hedge fonu Alameda Research tarafından yapılan kredi geri ödemeleri ve Genesis’in FTX’ten çektiği varlıkları da içeren 3,88 milyar dolarlık bir tutardı.


Bununla birlikte Genesis Global Capital, FTX’in en büyük teminatsız alacaklısıdır ve mahkeme dosyasına göre 226 milyon dolar borçludur.


Temmuz ayında avukatlar, prensipte anlaşmaya vardıklarını açıklamıştı ancak ayrıntıları paylaşmamışlardı. Şimdi ise anlaşma hakimlere sunuldu, duruşmalar 6 ve 13 Eylül’de gerçekleşecek.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    GenesisFTXAlameda Researchiflasmahkeme

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Yapay Zeka Çılgınlığı Büyüyor

22 Şubat 2024 18:53

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk