Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Gate.io 11. Yılını Kutluyor

2.200’den fazla dijital varlığı destekleyen Gate.io, en yüksek günlük işlem hacminde 14 milyar doların üzerine çıkmayı başardı.

23 Mayıs 2024 13:50

Güncellenme: 23 Mayıs 2024 14:03

Kripto para borsası ve Web3 teknolojileri şirketi Gate.io, kilometre taşlarını sergilediği ve küresel kullanıcıları için ödüllü etkinlikler başlattığı 11. yıl dönümü kutlamalarını duyurdu. 


Şirketten yapılan açıklamada Gate.io'nun 2013 yılından bu yana dünya çapında kripto para kullanıcıları için güvenli ve son teknoloji bir platform oluşturmak için aktif olarak çalıştığı belirtilirken, Gate.io kurucusu ve CEO Dr. Lin Han'ın liderliğinde, kullanıcı varlıklarının güvenliğine, teknolojik ilerlemeye ve kullanıcı deneyimine odaklandıkları ifade edildi. 


Dr. Lin Han, Gate.io'nun 11. yıl dönümüyle ilgili yaptığı açıklamada: 11. yıla ulaşmak her şirket için önemli bir kilometre taşıdır. Biz tüm kullanıcılarımız ve paydaşlarımızla birlikte büyümeyi sürdürürken, platform güvenliği sağlama ve kullanıcının güvenini kazanma konusundaki çalışmalarımıza da hız kesmeden devam ediyoruz. Biz kullanıcılarımızla birlikte büyümek ve onların kripto para serüvenine eşlik etmek istiyoruz. Sektörün uzun vadeli, istikrarlı ve sağlam gelişiminin yanı sıra dijital varlıkların günlük hayata sorunsuz bir şekilde entegre edilmesine katkıda bulunmaya istekliyiz.” ifadelerini kullandı. 

 

Son açıklanan rakamlara göre 15 milyondan fazla kullanıcısı olan, 2.200den fazla dijital varlığı destekleyen Gate.io, en yüksek günlük işlem hacminde 14 milyar doların üzerine çıkmayı başardı.


Gate.io ayrıca, 2023 yılında yıllık hacminin 1,72 trilyon dolara ulaştığını, 360'tan fazla yeni varlık listelediğini ve 7 milyondan fazla kullanıcısının Startup Launchpadini kullandığını açıkladı. Varlık yönetimi platformu Gate Wealth ise, kullanıcıların katkıda bulunduğu fonlar 768 milyon doların üzerine çıktı.


Tam rezerv modelini benimseyen ilk borsalardan biri olan Gate.io, toplam rezervlerinin 7 milyar doları (USD) aştığını ve rezerv-mevduat oranının %115,29 olduğunu bildirdi. Ayrıca, rezerv raporlama yöntemi blockchain güvenlik firması Hacken tarafından yapılan bir denetimden de başarıyla geçti.


Regülasyonlar ve Tam Uyum Öncelikler Arasında 

Küresel genişleme ile ilgili olarak Gate Groupun, dijital varlıklarla ilgili işletmeler için lisans almaya devam ettiği belirtildi. Çeşitli bölgelerdeki yerel kuruluşlar aracılığıyla ilgili VASP (Kripto Varlık Hizmet Sağlayıcı) kayıtlarını tamamlayan Gate.io, yerel kullanıcılara güvenli ve uyumlu dijital varlık hizmetleri sağlamak için Malta, Hong Kong, Litvanya ve Türkiye gibi birkaç ülkede yerel ofisler kurduğu hatırlatıldı. 


Gate.io, 11. kuruluş yıl dönümünü kutlarken, kilometre taşını "her şeye gücü yeten bir ticaret çağının kilidini açmak" olarak belirledi. 11. yıl kutlamalarına dair yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:


Gate.io, temel borsa hizmetlerine ek olarak GateChain halka açık blok zincirinin yanı sıra cüzdan, DeFi ve Web3 hizmetleri, araştırma, risk sermayesi ve start-up inkübasyonunu içeren bir ekosistem oluşturdu. Geçtiğimiz yılın diğer önemli gelişmelerinden biri çok sayıda ana akım zinciri ve on binlerce dijital varlığı destekleyen Gate Web3 cüzdanıydı. Gate Web3 ekosistemi, bir dApp tarayıcısı, NFT pazarı, airdrop’lar ve daha fazlasını barındırıyor. Gate.io, kripto uygulamalarını hızlandırmanın yanı sıra Gate Pay ve Gate Card aracılığıyla ödeme hizmetleri ve Gate OTC ve Gate Connect aracılığıyla da birçok hizmet sunacak şekilde geliştirildi.”


Toplumsal Fayda için Çalışmalar Devam Edecek 

Toplumsal faydaya odaklı yardım projelerine 16 ülkede devam eden Gate Charity, geçtiğimiz yıl 100den fazla projenin başarıyla sonuçlandığını duyurdu. Ayrıca Gate Learn, kripto eğitimini ve blok zinciri teknolojisinin anlaşılmasını teşvik eden çeşitli kurslar sunmak için genişletildi. Gate.io, fiziki etkinliklere aktif olarak katılarak Asya, Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Afrika'daki topluluk ayak izini genişletti.

 

Ayrıca Gate.io, 11. yıl dönümünün bir parçası olarak kullanıcılarına hediyeler dağıtacağı bir dizi etkinlik başlattı. Etkinliklerde birçok ödül kullanıcıları bekliyor. 


Küresel kripto para piyasasının hızla büyümesiyle, platformlarının rolü ve sorumluluğu genişlemeye devam ediyor. Gate.io, teknik uzmanlığı ve sektör deneyimi, daha fazla alım satım seçeneği ve gelişmiş hizmetleriyle bu çağın ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor. 


Daha Fazla Oku

    kripto para borsasıGate.io

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk