Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Gate.io 171 Varlık İçin Rezerv Kanıtı Sundu: 4,3 Milyar Dolar

Gate.io'nun yayınladığı Rezerv Kanıtı Raporu’na göre 171 varlık için %115 rezerv oranı ve 4,3 milyar dolarlık varlık olduğu açıklandı.

24 Ocak 2024 12:06

Güncellenme: 24 Ocak 2024 12:40

Kripto para borsası Gate.io, Ocak 2024 Rezerv Kanıtı (PoR) raporunu yayınladı. Rezerv oranı %115,47’ye çıkarken toplam tutulan varlıklarda 4,3 milyar dolara ulaştı. Böylece Gate.io rezervlerinde kullanıcı mevduatlarının üzerinde tutulan rakam 584 milyon dolara yükseldi. Son rapor aynı zamanda geçtiğimiz Kasım ayında yayınlanan bir önceki rapordan bu yana 1,1 milyar dolarlık bir değer artışı olduğunu gösteriyor. 


Gate.io kullanıcı tarafından doğrulanabilir PoR ürettiği dördüncü yılda 171'den fazla dijital varlık için rezerv kanıtı sağladı. Bu halihazırda tüm borsalar arasındaki en yüksek oran oldu. Bir önceki rapordan bu yana, SATS, ORDI, MUBI, TRAC, NALS, PIZA (PIZABRC), PEPE (PEPEBRC) ve diğerleri dahil olmak üzere 26'sı BRC-20 token olmak üzere 59 varlık daha dahil edildi. 171 varlığın her birinin rezerv oranını %100’ün üzerinde oldu. 


Raporda yer alan diğer önemli veriler:


  • Toplam Rezerv Değeri: 4.363.990.957 USD

  • İlave Rezervler: 584.704.086 ABD DOLARI

  • Toplam Rezerv Oranı: %115,47

  • BTC: %127,33

  • ETH: %120,54

  • USDT: %101,30

  • USDC: %129,34

Gate.io'nun Kurucusu ve CEO'su Dr. Lin Han şunları söyledi: "Şeffaflık bireyler ve sektörün bütünlüğü için önemlidir. Kullanıcıların güvenli ve emin bir şekilde piyasaya katılabilmelerini sağlar ve borsalar arasında en iyi uygulamaları teşvik eder. Rezerv raporlamamızda güvenlik, gizlilik ve şeffaflık sağlamak için kullanıcılardan, dış uzmanlardan ve meslektaşlarımızdan gelen girdilere sürekli olarak yanıt vereceğiz."


Gate.io geçen yılın sonlarında PoR'una önemli sıfır bilgi doğrulanabilirliği ve gizlilik yükseltmeleri getirdi, yansıtılan varlıkların listesini genişletti ve daha düzenli raporlama taahhüdünde bulundu. Ünlü blockchain güvenlik firması Hacken tarafından Ocak ayında yapılan bir denetim, yeni yöntemi "kriptografik uygulamada güçlü bir temelin kanıtı" olarak ifade etti ve "alana önemli ölçüde" katkıda bulunduğunu tespit etti.


Gate.io, Merkle ağacı yaklaşımıyla üçüncü taraflarca denetlenmiş, kullanımı doğrulanabilir PoR üreten ilk şirketlerden biri olmuştu.


Daha Fazla Oku

    Gate ioPoRrezerv kanıtıGate TR

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk