Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

"Garanti BBVA Kripto" iOS için Kullanıma Sunuldu

Uygulama, soğuk cüzdan özelliği taşıyor.

12 Aralık 2023 15:00

Güncellenme: 13 Aralık 2023 17:35

Garanti BBVA, kripto cüzdan ve transfer hizmeti sunan yeni uygulaması "Garanti BBVA Kripto"yu iOS için kullanıma sundu.


Geçtiğimiz ağustos ayında pilot sürecini başlatan ve uygulamayı ilk olarak çalışanlarına erişilebilir kılan Garanti BBVA, sunacakları hizmetin bitcoin (BTC), ether (ETH) ve USD coin (USDC) gibi kripto varlıklarının güvenli bir şekilde saklanmasına odaklandığını belirtmişti.Resmi sitede yayımlanan açıklamaya göre soğuk cüzdan özellikleriyle öne çıkan uygulama, kullanıcıların kripto varlıklarını dijital saldırılardan, veri ihlallerinden ve diğer siber risklerden korumasını amaçlıyor.


Garanti BBVA Kripto uygulamasını kullanmak isteyen kullanıcıların öncelikle bir hesap oluşturması gerekiyor. Gereken doğrulamalar ve süreç resmi sitede ayrıntılı bir şekilde anlatılmış durumda. Hesap aktivasyonu için ise kullanıcıların Garanti Bankası dışındaki bankaları da tercih edebileceği ve aktivasyon işlemlerini Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Akbank, İş Bankası, QNB Finansbank, Yapı Kredi Bankası gibi çeşitli bankalar aracılığıyla 7/24 gerçekleştirebileceği ifade ediliyor.


Açıklamalarda Güvenlik Ön Planda

Soğuk cüzdan olmasının yanı sıra uygulamayla alakalı şu özellikler öne çıkıyor:


  • İç ve Dış Denetimler ve Sızma Testleri: Garanti BBVA'nın sistem altyapısı sürekli olarak iç ve dış denetime tabi tutuluyor ve düzenli olarak sızma testleri gerçekleştiriliyor.

  • Kontrol Araçlarıyla Gerçek Zamanlı Kripto Varlık Denetimi: Uygulamadaki kripto varlıklar, gerçek zamanlı blok zinciri izleme, siber güvenlik, kara para ve dolandırıcılık kontrol araçları ile takip ediliyor.

Şu anda yalnızca iOS için kullanıma sunulan Garanti BBVA Kripto uygulamasının Android için ne zaman erişilebilir olacağına dair henüz bir bilgi bulunmuyor.


Daha Fazla Oku

    garanti bbvagaranti bbva kriptoBitcoinUSDCsoğuk cüzdan

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Başak Çetinbülüç

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olan Başak, yaklaşık 3 yıldır kripto paralar, blok zinciri teknolojisi, NFT'ler ve Web3 alanlarında çeviri ve yazarlık yapıyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk