Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Galaxy Digital: FTX Borsasında 76,8 Milyon Dolarımız Var

Finans hizmetleri şirketi Galaxy Digital, iflasın eşiğine gelen FTX borsasında 76,8 milyon dolarları olduğunu açıkladı.

10 Kasım 2022 11:43

Güncellenme: 10 Kasım 2022 17:08

Michael Novogratz’ın CEO'su olduğu kripto odaklı finans hizmetleri şirketi Galaxy Digital, FTX kripto borsasında nakit ve dijital varlık olarak yaklaşık 76,8 milyon dolarları olduğunu açıkladı.


Ayrıca üçüncü çeyrekte şirketin 68,1 milyon dolar net zarar kaydettiği belirtildi. Galaxy, geçen yıl aynı dönemde 571,9 milyon dolar kâr elde etmişti. Bunun yanında şirketin eşbaşkanı Damien Vanderwilt’in de Ocak ayında görevi bırakacağı duyuruldu.


Novogratz, Galaxy’nin finansal durumuyla ilgili yapılan bir toplantıda FTX’in iflasın eşiğine gelmesinin kripto sektörünü bir anda karıştırdığını belirtti. Ayrıca şirketin FTX borsasındaki 47,5 milyon dolarını çekeceklarini açıkladı.


Öte yandan Novogratz, önümüzdeki hatalarda “çevik” kalmanın önemine vurgu yaparken sektörün daha önce bunun gibi pek çok olay yaşadığını ve dirençli kalmayı başarabildiğini hatırlattı. Novogratz, kriptonun eninde sonunda makroekonomi ile bağlantılı olacağını söyledi.


“Kısa vadede insanlar gergin” diyen Novogratz, Galaxy’nin iyi bir pozisyonda olduğunu ve ortamı takip ettiklerini belirtti. Galaxy’nin hissesinin yüzde 22 düşerek geldiği C$3.63'lük fiyatı ise “İnanılmaz ucuz” olarak yorumladı.


Eşbaşkanlardan Chris Ferraro da Galaxy’nin kredi verme faaliyetlerinde Alameda veya FTX’in durumu nedeniyle herhangi bir sorunla karşı karşıya olmadığını belirtti. Şirketin bu konuda yaşadığı tek sorunun ciddi oranda düşen FTX bakiyeleri olduğunu söyledi.


CoinDesk geçen hafta yayınlanan bir haberine göre Galaxy Digital’in çalışanlarının yüzde 20’sini işten çıkaracağı iddia edilmişti. Novogratz, toplantıda çalışanların yüzde 14-15 kadarının işten çıkarılacağını belirtti. Ayrıca, şirketin mühendislik, güvenlik ve hukuk birimlerine yatırımın arttıracağını açıkladı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Parikshit Mishra

Parikshit Mishra, CoinDesk'in Orta Asya editörüdür. CoinDesk'e katılmadan önce Acuris'te editörlük yapıyordu ve özel sermaye şirketleri, girişimler, fon toplama aktiviteleri, trendler gibi konulara odaklanıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Aave’nin GHO Stabilcoin’i Dolar Sabitine Çok Yakın

29 Kasım 2023 11:45

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk