Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Galaxy Digital, Çalışanlarının Yüzde 20’sini İşten Çıkartacak

Şirketin hisseleri geçtiğimiz yıl yüzde 80 düşmüştü.

2 Kasım 2022 08:47

Güncellenme: 2 Kasım 2022 11:38

Konuya yakın dört kişinin verdiği bilgiye göre ünlü yatırımcı Michael Novogratz yönetimindeki kripto odaklı finansal hizmetler firması Galaxy Digital, küresel iş gücünün en az yüzde 20’sini azaltmayı planlıyor.


Galaxy Digital sözcüsü, CoinDesk’e e-posta aracılığıyla yaptığı açıklamada, “Sektör sert karşı rüzgarlarla karşı karşıya kalırken, biz Galaxy olarak gelecekteki kurumsallık anlayışımız oturtmaya ve uzun vadeli değerlere odaklanmayı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.


Kripto kışı sektörü oldukça hırpalarken en büyük şirketlerden bazıları büyüme hedeflerini askıya almak zorunda kaldı.


CoinDesk, 14 Ekim itibarıyla Nisan başından bu yana 11 bin 700 kripto sektörü çalışanının işini kaybettiğini tahmin ediyor. Kripto borsaları Coinbase, Gemini ve Crypto.com’un yanı sıra New York Digital Investment Group toplu işten çıkartmalar yaptı.


Galaxy Digital, ikinci çeyrekte 554,7 milyon dolar net zarar bildirirken bu rakam, bir önceki çeyrekte açıklanan zararın üç katı. Şirketin yönettiği varlıkların oranı ilk çeyreğe göre yüzde 40 düşüş kaydetti.


Novogratz, Galaxy'nin yılı 400'den fazla çalışanla tamamlamasını beklediğini söyledi.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
BNB Chain, 200 Bin Dolarlık DAU Teşvik Programını Başlatıyor

8 Aralık 2023 13:46

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk