Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

FTX Türkiye: “IBAN’ları Tanımlı Kullanıcılara Bakiyeleri İade Edildi”

FTX Türkiye, CoinDesk Türkiye’nin sorularına karşılık gönderdiği açıklamada sürecin profesyonelce ve kullanıcıların zarara uğratılmadan yürütülmeye çalışıldığını ifade ediyor

14 Kasım 2022 17:33

Güncellenme: 14 Kasım 2022 17:40

2 Kasım’da CoinDesk’in ortaya çıkardığı bir haberle tetiklenen ve geçtiğimiz haftaya damgasını vuran FTX ve Alameda Research hakkındaki gelişmeler FTX’in iflas başvurusu yapmasıyla yeni bir boyuta taşınıyor. Bu süreçte Türkiye’deki hesap sahiplerinin durumu da merak ediliyor. FTX Türkiye sürecin geneli ve Türkiye’deki durum ile ilgili CoinDesk Türkiye’nin sorularına yönelik bir açıklama göndermiş durumda. FTX Türkiye, belirli limitler çerçevesinde kullanıcılara çekim yapma imkânı sağlandığını söylüyor ve FTX Türkiye ekibinin bu süreçte kullanıcılar mağdur etmemek için yoğun biçimde çalıştığı vurgulanıyor.


“Elimizden Geleni Yapıyoruz”


FTX Türkiye’den yapılan açıklamada, “Son bir hafta içerisinde yaşanan hızlı gelişmelerin sonucu olarak, 11 Kasım 2022 Cuma günü FTX Trading Ltd. (FTX.com), kendisinin ve 134 alt şirketinin iflasını açıkladı. Buna bağlı olarak son birkaç gündür FTX.comda çekim işlemi yapılamıyorken; FTX TR, belirli limitlerle kullanıcıların çekim yapmalarını sağladı ve fonların tamamı iade edilene kadar çalışmalarını sürdürmeye devam edecek. FTX.comdan kaynaklı yaşanan teknik sıkıntılar sırasında bile FTX TR ekibi ellerinden gelen her şeyi ortaya koyarak kullanıcıları mağdur etmemek için çok çalıştı ve çalışmaya devam ediyor. Sosyal medya hesaplarından süreçle ilgili her an şeffaf bilgiler paylaşan borsanın bu süreci profesyonelce ve kullanıcılarını zarara uğratmayacak şekilde yönetiyoruz" ifadeleri yer alıyor. FTX Türkiye açıklamasında süreçten memnuniyetini dile getiren bazı kullanıcıların Twitter paylaşımlarına da yer veriyor. 


FTX Türkiye, IBAN bilgileri kayıtlı olmayan kullanıcılara da bilgilendirme mesajı gönderdiğini belirtiyor. Şirket, ayrıca, bu süreçte yaşanabilecek bazı dolandırıcılık olaylarına da dikkat çeken bir dizi tweet yayımladı.


Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan bilgiler çerçevesinde FTX’in kardeş şirketi Alameda Research ile arasındaki fon işlemlerinin yapısından kaynaklanan sorunlar birkaç gün içerisinde büyüyerek şirketin iflas koruma sürecine gitmesine zemin hazırlamıştı. Yapılan iflas bildiriminde şirketin Türkiye bacağının da kapsandığı görülüyor. Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget Baş Analisti Ryan Lee, Alman Hükümetinin BTC Satışı ve Piyasa Etkilerini Değerlendirdi

15 Temmuz 2024 15:28

4
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk