Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’dan Çıkan Söylentilere Yalanlama

Kripto para borsasının para çekme işlemlerinde sıkıntı yaşadığına dair söylentilere cevap gecikmedi

7 Kasım 2022 18:21

Güncellenme: 7 Kasım 2022 18:29

Geçtiğimiz hafta sonu kripto para borsası FTX’in borçlarını ödemekte sıkıntı yaşadığına dair söylentiler üzerine FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried “FTX’in durumu iyi. Varlıkları yerinde” açıklamasını yaptı.


Bankman-Fried, “FTX, tüm müşteri varlıklarını karşılayabilecek durumda. Müşteri varlıkları üzerine (Hazine bonosu dahil olmak üzere) yatırım yapmıyoruz. Tüm para çekme işlemlerini gerçekleştiriyoruz ve bunu yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.


CoinDesk’in geçen hafta yaptığı bir haberde FTX’in kardeş şirketi Alameda Research’ün bilançosunun kripto para borsasının yerel token’ı FTT’yle desteklendiği ortaya çıkmıştı. Bu gelişmeyse, elinde büyük miktarda FTT token tutan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ) ve Alameda CEO’su Caroline Ellison’ın herkesin içinde ağız dalaşına girmesine yol açtı.


CoinDesk haberiyle ortaya çıkan gelişmenin ardından CZ, Binance olarak ellerinde tuttukları FTT varlıkları satmaya başlayacağını söyledi. Ellison ise Twitter’dan cevap vererek, Binance’in elinden çıkaracağı FTT’leri token başına 22 dolar üzerinden almaya hazır olduklarını söyledi.  


Bankman-Fried bu sabah Twitter’dan paylaştığı iletide “CZ’yle ekosistem için beraber çalışabilmeyi çok isterim” ifadelerini kullandı.


CoinDesk verilerine göre FTX’in token’ı FTT Kasım ayında yüzde 14 değer kaybederek şu anda 22,34 dolardan işlem görüyor.  


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Grayscale CEO'su Michael Sonnenshein İstifa Etti

20 Mayıs 2024 18:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk