Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

FTX CEO’su Bankman-Fried Kripto Piyasasına Arka Çıkmanın Para Kaybetmeye Değeceğini Söylüyor

Kripto para borsasının CEO’su şirketinin belirli bir seviyeye düştüğünde Bitcoin alacağını da sözlerine ekliyor

20 Temmuz 2022 14:17

Güncellenme: 20 Temmuz 2022 15:04

FTX kurucu ortağı ve CEO’su Sam-Bankman Fried yarattığı finansal kaynaklarla kripto piyasasını canlı tutabilirse para kaybetmekten rahatsız olmayacağını söylüyor.


Salı günü New York’ta düzenlenen Bloomberg Crypto Summit’te konuşan sektörün açık sözlü lideri, “Bir dereceye kadar finansal destekte bulunmakta herhangi bir sakınca yok” diyor. Bankman-Fried “bu ortamdaki iyi, yapıcı bir aktör” olmak için “az miktarda para yakmayı” meşru gördüğünü söylüyor.


Bankman-Fried, “Buradaki çıta, iyi bir yatırım getirisi sağlayıp sağlamayacağı olmamalı. Bu daha çok, piyasanın geniş çaptaki sağlını korumakla alakalı” diyor

FTX ve Bankman-Fried’ın trading şirketi Alemada Research, piyasadaki aşağıya yönlü hareketlilik sonrası kripto broker şirketi Voyager Digital ve kripto kredi şirketi BlockFi’a maliyetli kurtarma fonu sağlarken, Bankman-Fried ise daha fazla yardım sunmaya açık olduğunu söylüyor.


FTX’in milyonlarca dolarlık yardım eli uzatmasına rağmen bu, söz konusu şirketleri kurtarmak için yeterli olmadı. BlockFi, FTX’e doğrudan satışını mümkün kılan bir anlaşma yaptı ve Voyager da geçtiğimiz ay başında iflas başvurusunda bulundu. Katıldığı bir panelde Voyager anlaşması gündeme geldiğinde Bankman-Fried güldü ve “yaktığı” dolarları umursamadığını söyledi.


Ancak Bankman-Fried temasta bulunduğu diğer birçok kripto şirketinin finansal görünümlerine dair net bilgilerinin olmadığını söylüyor. Bankman-Fried görüşmeleri sürdürmek isteyen şirketlerin en azından bu bilgilere vakıf olması gerektiğini belirtiyor.


“Gerçekten de ilk adım ‘Burada ne olduğunu biliyor muyuz?’ olmalı” diyor.  


Bunun yanı sıra Bankman-Fried, fiyatı belli bir seviyeye düştükten sonra FTX’in Bitcoin almak için hazır olduğunu söylüyor.


“Bu konu hakkında ayakları yere basan bir konuşma gerçekleştirdik” diyor ve ekliyor: “Bir fiyat hedefi koyduk. Ancak bu seviyeye ulaşmış değiliz.”


Bitcoin geçen ay aniden 20 bin dolara gerilediğinde Bankman-Fried bu esnada seyahat ettiğini ve ilk dürtüsünün işleri rayına oturtmak için şirkete geri dönmek olduğunu söylüyor. Ancak bu mecburi stres testiyle FTX’in yarattığı sistemlerin herhangi bir müdahaleye ihtiyaç doğurmadığını belirtiyor.


“Her şey yerli yerindeydi” diyor Bankman-Fried.


Bankman-Fried kripto kışının tam göbeğinde regülasyonların, şirketlerin anlaşmalarda daha düzgün teminatlandırılmalar getireceğini ve böylece risklerin diğer şirketlere sıçramasını engelleyeceğini belirtiyor. Verilen bir dizi teminatsız kredinin hangi şirketlerin doğru risk yönetim kararı verdiğini gösterdiğini söylüyor.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jesse Hamilton

Jesse Hamilton, CoinDesk'in Washington merkezli Küresel Politika ve Düzenleme ekibinde yönetici editör yardımcısı. 2022'de CoinDesk'e katılmadan önce, Bloomberg News ve Businessweek'te Wall Street düzenlemelerini de kapsayan on yıldan fazla bir süre çalıştı. Kripto hakkında ne yapılacağına karar vermeye çalışan federal kurumlardakii ilk dedikodular hakkında yazdı. Irak'ta savaş muhabirliği ve gazetelerde polis muhabirliği yaptığı zamanlar da dahil olmak üzere, muhabirlik kariyerinde birçok ulusal ödül kazandı. Jesse, gazetecilik ve tarih okuduğu Western Washington Üniversitesi'nden mezun oldu. Kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 65 Bin Doların Üzerine Çıkmaya Çalışıyor

18 Temmuz 2024 17:45

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk