Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Fidelity Ether ETF Hizmeti Sunmak İstiyor

Fidelity, BlackRock ve daha birçok finans firması, yatırımcıların kriptoya yatırım yapmalarını kolaylaştırabilecek BTC ve ETH ETF'lerini listelemek istiyor.

20 Kasım 2023 09:56

Güncellenme: 20 Kasım 2023 10:08

Varlık yönetiminin dev ismi Fidelity, cuma günü bir ether (ETH) borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunda bulundu. Şirket yaptığı bu hamleyle rakibi BlackRock’a katılarak kripto adaptasyonunda önemli bir adım daha atmış oldu.


Başvuruya göre Fidelity Ethereum Fonu, Cboe Global Markets’a ait bir borsa tarafından listelenecek. Ancak önce, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) diğer şirketler tarafından yapılan ether ETF başvurularına dair bir karar vermesi gerekiyor.Fidelity ve BlackRock, yatırımcılara ether’in yanı sıra daha da büyük bir kripto para birimi olan bitcoin’in (BTC) borsa yatırım fonlarını sunmak amacıyla da başvuruda bulunmuştu ancak SEC tarafından henüz bir cevap gelmedi.


BTC ve ETH ETF’leri, geleneksel bankacılık hesaplarıyla satın alımları kriptodan daha kolay olduğundan kripto piyasasını olumlu bir şekilde etkileyebilir.

Özellikle Fidelity ve BlackRock gibi büyük isimlerin katkılarıyla dijital varlıklara yeni bir sermaye akışı sağlanabilir.


Daha Fazla Oku

    FidelityblackrockETFETHbtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Tahmin Piyasaları Donald Trump’ın Kaybedeceğini Öngörüyor

25 Mayıs 2024 21:41

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk