Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

FEWOCiOUS’un Yarattığı David Bowie NFT’si 127.000 Dolara Satıldı

OpenSea'deki bu yüksek tutarlı satış, ölümlerinin ardından hatıra parası basılan ünlülere ait NFT piyasasını hatırlatıyor.

4 Ekim 2022 08:31

Güncellenme: 4 Ekim 2022 08:33

The Bowie Estate’in Open Sea’de satışa çıkardığı özel koleksiyona ait NFT 96.5 ETH’ye (yaklaşık 127.000 dolar) satıldı.

Kurum, David Bowie’ye ait NFT, İngiliz pop efsanesinin kariyeri boyunca kullandığı renkli desenleri anmak için 15 parçalık bir NFT koleksiyonu olan Bowie on the Blockchain’i satmak amacıyla NFT pazarı OpenSea ile ortaklık kurdu. 

İlk olarak 30 Eylül'de görücüye çıkan koleksiyon, NFT formatında dokuz sanatçının sanat eserini içeriyor.

19 yaşındaki NFT sanatçısı FEWOCİOUS tarafından yaratılan koleksiyonun en önemli özelliğinin Bowie'nin, özel takımlarından birini giyen iki metrelik fiziksel bir heykelle göründüğü animasyonlu bir video klip olduğu belirtiliyor.

FEWOCİOUS ortaya çıkardığı eseri hakkında,“Onun her zaman çok havalı olduğunu düşündüm. Ve o yaşamak istediği bir dünya yarattı. Sanatımda yakalamaya çalıştığım duygu bu” dedi.

OpenSea'ye göre söz konusu koleksiyon, Bowie'nin müzikal performansların tarzını yeniden şekillendirme, dijital toplulukları destekleme ve yeni teknolojileri savunma üzerine kurulmuş mirasını gerçekleştirecek.

Koleksiyondaki diğer NFT'ler ise şimdiye kadar 3 ETH (4.000 dolar) ile 7.5 ETH (9.800 dolar) arasında satıldı.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
KuCoin Ventures, TON Ekosistemine 20 Bin Dolarlık Hibe Sağlayacak

1 Aralık 2023 17:41

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk