Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Euler Finance, Hack'ten Kurtardığı Paraları Nasıl Dağıtacak?

Teklifin amacı, Euler kullanıcılarının fonlarını bir an önce geri alabilmelerine izin vermek.

11 Nisan 2023 12:02

Güncellenme: 11 Nisan 2023 12:50

Mart ayında 200 milyon dolar değerinde bir hack’e uğrayan merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme platformu Euler Finance'in arkasındaki topluluktan, yakında geri alınan fonların kullanıcılara nasıl dağıtılacağına ilişkin bir oylama yapması istenecek.


Beş gün önce oluşturulan teklif, Euler kullanıcılarının fonlarını en kısa sürede geri alabilmelerini sağlamayı amaçlıyor. Kurucu ortak Doug Hoyte’un sunduğu bu teklif; Euler Vakfı, Euler Labs ve dış danışmanlar tarafından “en iyi yaklaşım” seçildi.


Hack ne kadar şok edici olsa da sonraki gelişmelerin ondan aşağı kalır bir yanı yoktu. Euler Finance geçtiğimiz hafta, çalınan tüm "geri alınabilir fonları" geri aldığını açıkladı. Saldırgan özür diledi. Euler'ın yönetim forumundaki teklife göre, kurtarılan fonların toplamı 95.556 ether'den (ETH) ve 43 milyon DAI stabil coin’den fazla. Kurtarılamayan fonlar arasında Tornado Cash'e gönderilen 1.100 ETH ve iddialara göre Kuzey Kore ile bağlantılı olan hacker grubu Lazarus Group ile ilişkilendirilmiş bir adrese gönderilen 100 ETH bulunuyor.


Plan onaylandığı takdirde Euler, hack sonrası protokolün devre dışı kaldığı anın fiyatlarını kullanarak kullanıcıların varlıklarının ve borçlarının değerini hesaplayacak.


Euler Labs sözcüsü, CoinDesk’in yorum talebini reddetti.


Daha Fazla Oku

    EulerhackLazarus

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sage D. Young

Sage D. Young, CoinDesk'te bir teknoloji protokolü muhabiridir. Solarpunk Hareketi'ni önemsiyor. Ekonomi ve Felsefe alanlarında Veri Bilimi alanında çift ana dal yapmış olan Claremont McKenna Koleji'nden yeni mezun oldu. ETH, LINK, AAVE, PEOPLE, OS ve HTR'nin yanı sıra birkaç NFT'nin sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk