Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

EToro, Twitter Kullanıcılarına Doğrudan Kripto Ticareti Sunacak

Yeni ortaklık, Twitter kullanıcılarına kripto, hisse senetleri ve diğer varlıkların gerçek zamanlı fiyatlarını ulaştırırken, yatırım için eToro platformuna yönlendirecek.

13 Nisan 2023 13:36

Güncellenme: 13 Nisan 2023 13:56

Ticaret platformu eToro, Perşembe günü yaptığı duyuruda, Twitter ile gerçekleştirdiği ortaklıkla, Twitter kullanıcılarına doğrudan kripto ve diğer varlıklara yönelik ticaret hizmeti başlatacağını açıkladı.


Perşembe gününden itibaren kullanıma sunulacağı belirtilen "$ Cashtags" adlı yeni hizmetle, Twitter kullanıcılarına kripto para birimleri, hisse senetleri ve diğer varlıklar için gerçek zamanlı fiyat sağlanırken, kullanıcılar yatırım yapmaları için eToro platformuna yönlendirilecek.


Haberin ilk olarak CNBC tarafından duyurulmasının ardından eToro da gelişmeyi resmi Twitter hesabında doğruladı.


$Cashtags’in, Twitter'ın sahibi Elon Musk'ın süper uygulama yaratma isteğinin bir parçası olan, finansal hizmetleri platforma entegre etme planıyla uyumlu olduğu belirtiliyor.


Elon Musk bir süre önce, Twitter'ın önerilen ödeme sisteminin fiat para birimlerinin yanı sıra kripto para birimlerini de barındırabilmesini istediğini söylemişti.


eToro, geçtiğimiz yıl özel amaçlı satın alma şirketi (SPAC) FinTech Acquisition Corp. V ile birleşmesine rağmen planlanan halka açılmasının sonlandırıldığını duyurmuştu.


Şirketler, geçen yıl Mart ayında teklif edilen birleşme sırasında üzerinde anlaşılmış koşulların karşılanmadığını belirtmiş, Fintech V'in başkanı Betsy Cohen, "Her iki tarafın kontrolü dışındaki koşullar nedeniyle işlem uygulanamaz hale geldi" ifadelerini kullanmıştı.

 Karar karşılıklı olarak alındığı için bir tazminat oluşmadı.


SPAC anlaşmaları, kripto şirketlerinin son yıllarda halka açık borsalara erişmesinin popüler bir yolu olsa da, kripto piyasalarındaki gerileme sırasında cazibeleri azaldı. Medya kuruluşu Forbes, Hong Kong merkezli Magnum Opus Acquisition Ltd. (OPA) ile 630 milyon dolarlık bir SPAC anlaşması yoluyla halka açılmayı planlamıştı, ancak bu anlaşma da geçtiğimiz yıl Mayıs ayında rafa kaldırılmıştı.


Daha Fazla Oku

    eTorotwitter$Cashtagskripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Sürgün Edilen Rus Muhalefet Lideri, Putin'in Galibiyeti Üzerine Blok Zinciri Tabanlı Referandum Başlattı

10 Mayıs 2024 11:06

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk