Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Forbes’un Binance Tarafından Desteklenen ve Bir SPAC Üzerinden Halka Açılma Sürecinden Vazgeçildi

Binance bu yılın başında bu plan kapsamında Forbes’a 200 milyon dolar yatırım yapmıştı.

1 Haziran 2022 07:23

Güncellenme: 1 Haziran 2022 11:08

New York Times’ın konuya yakın iki kişiye dayandırdığı bir habere göre, medya şirketi Forbes’un özel satın alım şirketi (SPAC) üzerinden halka arz edilme planları iptal edildi.


  • Forbes’un Hong Kong merkezli SPAC Magnum Opus Acquisation ile birleşerek 630 milyon dolarlık bir değerleme ile halka açılma planları suya düştü. Bunun nedeni olarak bir zamanların popüler yapıları olan SPAC’lerin son dönemde çok iyi performans gösterememelerine dair açıklamalar olduğu belirtiliyor. New York Times, bu kararın bu hafta içerisinde resmi olarak açıklanabileceğini duyurdu.

  • Binance Şubat ayında yaptığı bir açıklamayla Forbes’a ve Magnum Opus Acquisation’a 200 milyon dolarlık bir stratejik yatırım yaptığını duyurmuştu. Binance, medya şirketlerinde önde gelen yatırımcılardan biri olmayı amaçlıyor.

  • Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, o dönemde yaptığı bir açıklamada, “Web3 ve blok zinciri teknolojileri geliştikçe ve kripto piyasası öne çıktıkça geniş anlamda tüketici bilinci ve eğitimi sağlamak noktasında medyanın önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz. Forbes’un Digital Inıtiative’ini hızlandırmak ve bir üst seviyeye çekmek amacındayız” diyordu.

  • Salı akşamı Binance’in sözcülerinden birinin CoinDesk’e yaptığı açıklamada “Olası tüm sçenekleri incelemeye ve önümüzdeki aylarda Forbes yönetim ekibiyle çalışmaya dair yaklaşımımız devam ediyor” dedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Nasdaq Kripto Saklama Hizmetine Başlıyor

24 Mart 2023 17:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk