Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

“Ellison ve Wang’in İtirafları Oyunun Yönünü Değiştirdi”

Akin Group ortaklarından Ian McGinley, FTX davasıyla ile ilgili CoinDesk TV’ye konuştu. McGinley’ye göre eski Alameda Resarch CEO’su Ellison ve FTX kurucu ortağı Wang’in itirafları davada dönüm noktası oldu.

28 Aralık 2022 11:22

Güncellenme: 28 Aralık 2022 14:50

Akin Group ortaklarından Ian McGinley, CoinDesk TV’ye yaptığı açıklamada eski Alameda Resarch CEO’su Caroline Ellison ve FTX kurucu ortağı Gary Wang’in suçlarını itiraf etmelerinin eski CEO Sam Bankman-Fried’ın suçlandığı davada her şeyi değiştirdiğini belirtti.


McGinley, “Bu itirafların ardından artık elinizde ‘Evet başkalarına komplo kurduk ve kasıtlı olarak yanlış bir şey yaptık” diyen iki kişi var” diye konuştu.


Ellison ve Wang, geçen hafta yaptıkları itiraflarda FTX ve Alameda Research arasındaki dağınık ilişkiden ve müşterilerin fonlarının kötüye kullanıldığına dair iddialardan haberleri olduğunu söylemişlerdi.


McGinley, “Eğer bu durumun iki tanığı varsa jüri önünde savunma yapmak çok daha zorlaşır” dedi. Ellison ve Wang’in New York Güney Bölgesi savcılığıyla iş birliği içinde olduğu belirtiliyor.


McGinley, internet dolandırıcılığı, kara para aklama ve siyasetçilerin kampanyalara kurallara uygun olmayan bağış konularında suçlanan Bankman-Fried’ın pazarlık yaparak kurtulamayabileceğini de belirtti.


Bankman-Fried’ın 3 Ocak’ta federal mahkemeye çıkması bekleniyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
El Salvador, Kripto Milyonerlerine Yönelik Vize Programı Başlatıyor

8 Aralık 2023 16:05

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk