Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Düzenleyici, Binance Avustralya’nın Türev Lisansını İptal Etti

Basın açıklamasında, ASIC'in Binance işletmelerine yönelik bir inceleme yürüttüğü açıklandı.

6 Nisan 2023 12:44

Güncellenme: 6 Nisan 2023 13:24

Perşembe günkü basın açıklamasına göre Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC), Binance Avusturalya’nın türev lisansını iptal etti.


İşlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto borsasının bir kolu olan Binance Avustralya’nın, 21 Nisan'a kadar müşterinin tüm açık türev pozisyonlarını kapatmasına düzenleyici tarafından karar verildi.


Basın açıklamasında, ASIC'in Binance işletmelerine yönelik bir inceleme yürüttüğü açıklandı.


ASIC Başkanı Joe Longo bu konuda şunları dile getirdi: “AFS lisans sahiplerinin perakende ve toptan satış müşterilerini yasaya göre sınıflandırması ciddi önem arz ediyor. Kripto türevleri ticareti yapan perakende müşterilere, Avustralya Finansal Şikayetler Mercii aracılığıyla dış anlaşmazlık çözümüne erişim de dahil, Avustralya'daki finansal hizmetler kanunlarınca önemli haklar ve tüketici korumaları sağlanacak.”


Longo, ASIC'in Avustralya'da kriptoya yönelik düzenleyici bir çerçeveyi desteklediğini ve son sözün hükümette olduğunu tekrarladığını da belirtti.


Binance, geçtiğimiz hafta ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu'nun (CFTC) Amerika'da türev ürünler çalıştırdığı iddiaları üzerine kendisine dava açmasıyla düzenleyicilerle başı belaya girdi.


Binance Avusturalya bir açıklamasında, "daha kararlı bir yaklaşım izlemek" adına türev ürününü "piyasadan çektiğini" ifade etti. 10 Mart'ta görevinden ayrılan eski Binance Avustralya CEO'su Leigh Travers, Aralık ayında Sydney Morning Herald ile yaptığı röportajda borsanın bir milyonu aşkın kullanıcısının olduğunu söyledi.


Daha Fazla Oku

    Binancedüzenleyicitürev

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget Çeşitli Branşlardan Sporcular ile İş Birliğini Duyurdu

11 Haziran 2024 13:41

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk