Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

CZ, CommEX’in Sahibi Olduğu İddialarını Reddetti

Binance CEO’su gizemli ve bir anda ortaya çıkan kripto borsası hakkındaki spekülasyonları bastırmaya çalıştı.

28 Eylül 2023 13:34

Güncellenme: 28 Eylül 2023 14:00

Changpeng "CZ" Zhao, Binance’in Rusya ayağını satın alan gizemli CommEX şirketinin sahibi olmadığını söyledi.


CZ’nin kurucusu ve CEO’su olduğu Binance, ABD Adalet Bakanlığı'nın yaptırım ihlalleriyle ilgili soruşturma raporunun ardından Rusya'dan ayrıldığını açıkladı.


Binance’e benzer bir kullanıcı profiline sahip bu şirket, yalnızca birkaç gündür faaliyet gösteriyor gibi göründüğünden birçok soruya yol açtı. Birçok kişi şirketin sahibinin aslında CZ olduğunu iddia etti.


İki ayrı kuruluş

Eski Binance çalışanlarının CommEX’te iş bulduğunu veya gelecekte de bulabileceğini belirten CEO, spekülasyonlarla ilgili “Şirketin UBO’su (nihai intifa hakkı sahibi) ya da herhangi bir hisse sahibi değilim” dedi.CommEX’in Binance’e benzemesini geçişi kolaylaştırmak amacıyla tercih ettiklerini söyleyen CZ, iki şirket arası entegrasyonun şu anda “test aşamasında” olduğunu sözlerine ekledi.


Basın açıklamasında “Rusya'daki uluslararası şirketlere ait benzer anlaşmaların aksine, Binance'in satıştan sonraki gelirlerde herhangi bir payı olmayacak ve hisselerini geri satın alma seçeneği de olmayacak” denildi.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    BinancerusyacommexChangpeng ZhaoCZ

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk