Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Binance, Rusya Ofisini Satarak Ülkeden Çekildi

Borsa satışla birlikte ülkedeki tüm faaliyetlerini durdurmaya hazırlanıyor.

27 Eylül 2023 14:34

Güncellenme: 27 Eylül 2023 14:44

Kripto borsası Binance, uyumluluğa yönelik endişeler sebebiyle Rusya ofisini CommEX’e satıyor.


Borsanın uyumluluk sorumlusu Noah Perlman, yaptığı basın açıklamasında şunları söylüyor: “Uzun vadede, Rusya’da faaliyet göstermek amacıyla gereken stratejilerin bizimle uyuşmadığını fark ettik.”


Salı günü itibarıyla operasyonlarına resmen başlayan CommEX, temmuz ayında BTC/USDT ve ETH/USDT çiftlerini listelemişti. Şirket, Twitter paylaşımıyla birlikte “Rusya’dan ve dünyanın dört bir yanından katılan yeni kullanıcılarını” heyecanla karşıladı.


ABD Adalet Bakanlığı, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonrasında Binance’i Rus müşterilerin hesaplarına erişip erişemediklerine yönelik soruşturmaya başlamıştı. Ağustos ayında ise şirket, yaptırım uygulanan tüm Rus bankalarıyla ilişkilerini kestiğini bildirdi.Çarşamba günü yapılan açıklamada, “Rusya'daki uluslararası şirketlere ait benzer anlaşmaların aksine, Binance'in satıştan sonraki gelirlerde herhangi bir payı olmayacak ve hisselerini geri satın alma seçeneği de olmayacak” denildi.


Müşteri varlıkları güvende

CommEX, ABD ve Avrupa Birliği gibi bazı yargı bölgelerinde ikamet eden müşterilere hizmet vermeyecek.


Ayrıca şirket, mevcut Rus kullanıcıların aktarılma sürecinin bir yıl kadar devam edeceğini, bu süreçte de müşteri varlıklarının “güvende olduğunu” söyledi.Daha Fazla Oku

    Binancerusyacommexkripto borsası

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Tahmin Piyasaları Donald Trump’ın Kaybedeceğini Öngörüyor

25 Mayıs 2024 21:41

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk