Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Crypto.com’daki Küçülme Daha Önce Bildirilen Rakamlardan Daha Büyük

Şirket, yüzde 40 oranında personel azaltırken anlaşmalar konusunda da geri adım atıyor.

7 Ekim 2022 09:09

Güncellenme: 7 Ekim 2022 10:57

Ad Age tarafından yayınlanan rapor, kripto para borsası Crypto.com’un ayı piyasası sürerken işgücünü ve marka ortaklıklarını bilinenden dafa fazla azalttığını ortaya koydu.

Rapora göre, şirket işten çıkarmaların başladığı geçen yazdan bugüne kadar personel sayısını 2.000'den fazla yani mevcut çalışan sayısının yüzde 30’u ila yüzde 40’ı oranında azaltırken, önceki raporlarda bu sayı bin  kişiye yaklaşmış, şirketin CEO’su Kris Marszalek ise Haziran ayında toplam iş gücünün yüzde 5’ine denk gelen 260 kişinin işten çıkarıldığını açıklamıştı.

Personel sayısındaki azaltmanın yanı sıra şirketin pazarlama planları ve marka anlaşmaları da bu durumdan payını aldı.

Ad Age, şirketin geçen ay 495 milyon dolarlık UEFA Şampiyonlar Ligi sponsorluğundan çıkmasının yanında Los Angeles merkezli futbol takımı Angel FC ile olan sponsorluğunu da geri çekerken Twitch'in espor ligi ile olan sponsorluk anlaşmasını da iptal etti.

Şirketin planları arasından 2022 FIFA Dünya Kupası’nın resmi sponsoru olmak bulunsa da rapora göre şirket, ağırlama paketlerinin bir kısmını ve operasyonel tarafta vermesi gereken destekleri azalttı.

Crypto.com sözcüsü Ad Age'e yaptığı açıklamada, “Haziran ayında açıkladığımız gibi, ayı piyasası koşullarında konumumuzu güçlendirmek için Temmuz ayında biten bir yeniden yapılanma süreci yaşadık. Bu dönemde zor bir karar olsa da personel sayısını azalttık. Azaltmanın yaklaşık yüzde 60’lık bölümü kurumsal olmayan, geri hizmet ve ticaret destek hizmetlerinde gerçekleşti" diye konuştu. Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Cathie Wood'un ARK Invest'i Coinbase Hisselerini Satmaya Devam Ediyor

15 Şubat 2024 13:15

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk