Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Copper Personel Sayısını Azaltacak ve Saklamaya Odaklanacak

Süreç şimdi başlıyor ve yaklaşık 300 kişiye iş veren şirket, kaç kişinin işini kaybedeceğine konusunda tam bir sayı veremiyor.

22 Mart 2023 15:36

Güncellenme: 22 Mart 2023 17:27

Kripto para saklama kuruluşu Copper, kripto endüstrisini etkileyen zorlu piyasa koşullarında işlerini düzeltmek için personelinin yüzde 15'e varan kısmının işten çıkarılmayla karşı karşıya olduğunu söyledi.


Copper şu anda 300'den fazla kişiye iş imkânı sağlıyor. Bir temsilcinin söylediklerine göre, küçülme sürecinin daha yeni başladı ve şirket kaç kişinin işini kaybedeceğine dair tam bir sayı veremiyor.


Kriptodaki ayı piyasası, Copper gibi firmaları operasyonlarını küçültmeye zorluyor ve binlerce iş kaybına neden oluyor. Geçen hafta Copper, global saklama bankası State Street ile bağlarını koparmakla beraber kurumsal yazılım işini de rafa kaldırdığını açıkladı. Bunun yerine, işlem öncesinde bir borsaya dijital varlıkları yatırma ve orada bırakma zorunluluğunu ortadan kaldıran "borsa dışı" ClearLoop yerleşim ağına odaklanıyor. Bu ağ; Paradigm, Nickel Digital Asset Management ve Gate.io'nun da aralarında bulunduğu 400'ü aşkın müşteri tarafından kullanılıyor.


CEO Dmitry Tokarev, CoinDesk ile röportajında, State Street gibi firmalarla kurumsal yazılım entegrasyonundan başka fikirlere geçiş üzerine geçen yılın son çeyreğinden bu yana görüşüldüğünü belirtti.


Tokarev ClearLoop'un, daha fazla borsanın ağa entegre olması dolayısıyla, Copper'ın kurumsal müşterilerine bu çeyrek sonuna dek toplam kripto piyasası likiditesinin yaklaşık yüzde 30'una erişim imkânı sunacağını öngörüyor. Bu sayının yıl sonuna kadar yüzde 50'ye çıkacağını da umuyor.


Eski Birleşik Krallık Maliye Bakanı Philip Hammond'u da yönetim kurulu başkanı olarak kabul eden Copper, şu anda ek bir fon bulma uğraşında. Tokarev, zamanı geldiğinde bir finansman duyurusu yapılacağını bildirdi.


Daha Fazla Oku

    CopperState StreetClearLoop

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
CSATR “TOP10 Blockchain Saldırısı, Güvenlik Açıkları ve Zayıf Yönleri” Raporu Üzerine Toplandı

25 Eylül 2023 13:29

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk