Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Cooper Turley, 10 Milyon Dolarlık 'Coop Records' Müzik Startup Fonu Oluşturdu

FWB kurucu ortağının en son yaptığı çalışması hem risk sermayesi şirketi hem de plak şirketi olarak bir arada hareket edecek.

9 Eylül 2022 11:27

Güncellenme: 9 Eylül 2022 13:32

Kripto para birimi influencer’ı ve NFT şarkı koleksiyoncusu Cooper Turley, kripto ve müziği bir araya getiren sanatçılara ve startup kurucularına yatırım yapmak için 10 milyon dolarlık bir fon oluşturuyor.


Coop Records, Turley'nin modern müzik endüstrisinde büyük bir sorun olarak gördüğü şeyi çözmeye çalışacak. Müzik şirketleri ve yayın hizmetleri tüm gücü elinde tutuyor ve sanatçıların yaratıcılıklarının önünü kesiyor.


Turley, bunu NFT'lerle değiştirmeye çalışıyor.


Turley, CoinDesk ile olan telefon görüşmesinde, "Web3 söz konusu olduğunda aklıma gelen en büyük kelime sahiplik. Bu nedenle, bir ağ için değer yaratırsanız, bu değeri bir token veya bir tür NFT şeklinde yakalayabilmelisiniz, "dedi.


Coop Records, bu sahiplik kavramını müziği geliştirmek için kullanacak. Turley, fonu duyuran bir blog yazısında sanatçıların şarkılarını herhangi bir müzik şirketine satmadan para kazanabileceklerini ve çalışmalarından kar elde edebilecekleri bir gelecekten bahsetti.


Turley, Perşembe günü Twitter’da fonun risk sermayesi şirketi ve plak şirketi olarak hareket edeceğini, sanatçıları çalışmalarının karlı Web3 teknolojilerini yapmalarında destekleyeceğini söyledi. "Sanatçı Tohum Turları", sanatçıların çalışmalarına inanan fon sağlayıcılar bulmalarına yardımcı olacak.


Cooper Turley’nin Web3'ün ve müziğin geleceğine yönelik vizyonu sanatçıların kariyerleri etrafında uygulanabilir hayran toplulukları yaratabilecekleri yer olmasıdır.


Turley, kripto müzik girişimlerinde üretken bir yatırımcı olmanın yanı sıra, online sosyal kulüp olan Friends With Benefits DAO'nun kurucu ortağı ve kilit destekçisiydi. Yıllar önceki ırkçı tweet'lerin ortaya çıkmasının ardından Ocak ayında kulüpten çıkarıldı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin “Call Writing” Stratejisi Yeniden Revaçta

2 Mayıs 2024 15:13

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk