Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

CoinFlex, 84 Milyon Dolarlık İhmale Karşı Tahkim Başlattı; FLEX Tutanlar Odakta

Şirket, mevduatlarının bir kısmını öz sermayeye çevirerek işletmeye yardımcı olmak isteyen mevduat sahipleri ile görüştüğünü söyledi.

11 Temmuz 2022 15:57

Güncellenme: 12 Temmuz 2022 08:46

Kripto ticaret şirketi CoinFlex, canlanma stratejisinin parçası olarak “büyük bir bireysel müşterinin” 84 milyon doların üzerindeki borcun tahsili için tahkime gitti.


CoinFlex Cumartesi günü yaptığı açıklamada, “Bireyin anlaşma kapsamında yasal bir yükümlülüğü olduğu ve bunu yapmayı reddettiği için bu 84 milyon doların geri alınması için HKIAC'da (Hong Kong Uluslararası Tahkim Merkezi) tahkime başvurduk Ödeme yükümlülüğü kişisel bir sorumluluktur, yani bireyin toplam tutarı ödemekle şahsen yükümlü olduğu anlamına gelir, bu nedenle avukatlarımız kararı ona karşı uygulayabileceğimizden çok emin" dedi.


CoinFlex, Haziran ayındaki piyasa oynaklığı sırasında belirli bir kişinin hesabının negatife düşmesi ve bu durumun bilançoyu etkilemesinden sonra geçen ay para çekme işlemlerini askıya aldı. CoinFlex CEO'su Mark Lab, şahsın önde gelen kripto yatırımcısı Roger Ver olduğunu söyledi. Ver, söz konusu iddiayı sosyal medyada reddetti.


CoinFlex Cumartesi günü paylaştığı açıklamada, envanterinde 26 milyondan fazla FLEX tokeni (mevcut oranlarda 7 milyon doların üzerinde değerde) bulunduğunu söyledi. İşlemlerin devam ettirilmesinin, FLEX fiyatlarında piyasa oynaklığına neden olacağını ve bunun da istemeden platform kullanıcılarının teminat pozisyonlarını etkileyeceğini ekledi.


Şirket, sermaye karşılığında müşteri mevduatlarını kullanmak da dahil olmak üzere yatırımcılardan önemli miktarda fon toplamak istediğini de ekledi. Açıklamada, "Büyük mevduat sahipleri grubunda, eğer hepimiz için uygulanabilir bir çözüm bulabilirsek, işin ilerlemesine yardım edebileceğini belirten çok sayıda yatırımcı var" denildi.


Bununla birlikte CoinFlex’in açıklamasına göre 84 milyon dolarlık gecikmiş borcun kurtarılması, FLEX fiyatlarının tamponlanmasına ve dik bir düşüşün önlenmesine yardımcı olabilir. 


CoinGecko verilerine göre FLEX, CoinFlex'in kayıplarıyla halka açıldığı Haziran sonunda 4,20 dolardan 1,60 dolara düştü. Hızlı bir kurtarma planının olmaması, tokenlerin son 30 günde %94 düşmesiyle kayıplara daha fazla katkıda bulundu.


Bu arada CoinFlex, müşterilerin bakiyelerinin %10'unu önümüzdeki hafta çekilebilir hale getirmeyi umduğunu ve tahkim sürecinin "12 aya kadar sürebileceğini" de aktardı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk