Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

CoinFLEX, Spat Halka Açılırken Roger Ver’in 47 Milyon Dolar USDC Borcunun Olduğunu Söyledi

Kripto borsası, yüksek net değerli bir müşteri borcu nedeniyle kurtarma token’ını piyasaya sürüyor.

29 Haziran 2022 09:38

Güncellenme: 29 Haziran 2022 11:12

CoinFLEX CEO'su Mark Lamb, kripto yatırımcısı Roger Ver'in fiziksel vadeli kripto borsasına USDC'de 47 milyon dolar borçlu olduğunu belirtti. Lamb iddiasını salı günü Twitter'da dile getirdikten kısa bir süre sonra  Ver'in temerrüde karıştığını hakkında olan "bazı söylentileri" redetti.

 

Lamb'in Twitter açıklamaları, şirketinin pazartesi günü geç saatlerde, yüksek net değerli bir müşterinin (muhtemelen Ver olduğu düşünülüyor) borsaya borçlu olduğu ve ödenmemiş bir borçtan kaynaklanan para çekme işlemlerinin durdurulmasından sonra bir Kurtarma Değeri USD (rvUSD) token’ı başlatacağının haberinin ardından geldi.

 

Lamb, Ver'in CoinFLEX'e 47 milyon dolar USDC borçlu olduğunu ve şirketin "CoinFLEX hesabındaki herhangi bir negatif değeri kişisel olarak garanti etmesinin ve marjı düzenli olarak tahsil etmesinin zorunlu kılındığı yazılı bir sözleşmesi olduğunu" iddia etti. CoinFLEX CEO'su " Ver bu anlaşmada temerrüde düştü ve temerrüde düşme bildiriminde bulunduk" diye sözlerine devam etti.

 

Lamb, borcun yüzde 100 Ver’in hesabıyla ilgili olduğunu ve CoinFLEX'in sorunu çözmeye çalıştığını vurguladı.

 

Lamb'in açıklamalarından önce Ver paylaştığı tweette şunu dile getirdi:

 

"Son zamanlarda ortada karşı tarafa olan borcumu temerrüde düşürdüğüme dair bazı söylentiler dolaşıyor. Bu söylentiler yanlıştır. Sadece bu karşı tarafa borcum yok, aynı zamanda karşı tarafın da bana önemli miktarda borcu var ve şu anda fonlarımın iadesininin yolunu arıyorum."

 

Ver, Bitcoin ve Bitcoin girişimlerinde çok erken yer alan bir yatırımcıydı ve şimdi ise Bitcoin Cash'in en büyük destekçilerinden biri.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD Kripto Hisse Senetleri de BTC ile Birlikte Düşüyor

5 Temmuz 2024 15:45

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk