Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Christie’s, Açık Arttırmayı Blokzinciri Üzerinden Yapacak

Beeple’ın "EVERYDAYS: THE FIRST 5000 DAYS" adlı NFT eserinin 69,3 milyon dolara satıldığı açık arttırma evi Christie’s, tüm süreçlerin blokzinciri üzerinde yürütüleceği bir NFT platformu kurdu.

28 Eylül 2022 13:52

Güncellenme: 28 Eylül 2022 16:06

Lüks açık arttırma evi Christie’s, blokzinciri üzerinde değiştirilemez token (NFT) sanat eserlerinin satılacağı bir platform kuruyor. Bu, satışların tamamen blokzinciri üzerinden yapılacağı ilk platform olacak.


Christie's 3.0 adı verilen platformun kuruluşunda blokzinciri veri şirketi Chainalysis, NFT mintleme platformu Manifold ve metaverse oluşturucusu Spatial ile iş birliğine gidildi. Platformda satış işlemleri dâhil tüm açık arttırma süreçleri Ethereum blokzinciri üzerinde yürütülecek.


Platformdaki ilk online açık arttırma bugün yapılacak ve sanatçı Diana Sinclair tarafından yaratılan, içinde dokuz NFT’nin olduğu ‘Phases’ adlı koleksiyon satışa sunulacak. Açık arttırma eş zamanlı olarak Christie’s New York’ta da sergilenecek.


Christie’s Dijital Sanat Satış Direktörü Nicole Sales Giles, süreçle ilgili olarak, “Kara para aklama gibi yasal düzenlemelere de uyumlu bir platform kurduk. Hem eski hem de yeni NFT koleksiyoncuları kendilerini güvende hissedebilir” dedi.


255 yıllık açık arttırma evi Christie’s, NFT’leri  bu alanda patlama yaşanan 2021 yılından beri destekliyor. Beeple’ın "EVERYDAYS: THE FIRST 5000 DAYS" NFT’si de Christie’s tarafından 69,3 milyon dolara satılmış ve tüm gözlerin NFT’lere çevrilmesine neden olmuştu.


Sothebys gibi diğer açık arttırma evleri de NFT’leri teşvik ederek fiziki sanatla dijital sanat arasında köprü kurulmasını sağladı. Ekim ayında Sotheby’s Metaverse adlı kendi NFT platformunu kuran şirket, bugüne kadar 6 NFT koleksiyonu yayınladı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: BTC 67 Bin Dolar Seviyesine Geriledi

12 Haziran 2024 02:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk