Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bybit, İngiltere Operasyonlarını Askıya Alıyor

8 Ekim’de yürürlüğe girecek olan düzenlemeler, firmaların FCA’ya kayıtlı olmalarını gerektiriyor.

22 Eylül 2023 15:03

Güncellenme: 22 Eylül 2023 15:21

Kripto borsası Bybit, ülkede kalmak için tüm seçenekleri denediğini duyurduktan yalnızca bir hafta sonra önümüzdeki ay itibarıyla İngiltere operasyonlarını askıya alacağını bildirdi.


1 Ekim’den itibaren yeni müşteriler hesap açamayacak. Mevcut müşteriler ise 8 Ekim’den itibaren para yatıramayacak, yeni sözleşme oluşturamayacak veya pozisyon açamayacak. Yine de kullanıcılar, pozisyonlarını azaltıp kapatabilecek ve fonlarını çekebilecekler.


Borsanın operasyonlarını durduracağını söylediği 8 Ekim tarihi, aynı zamanda Finansal Davranış Otoritesi’nin (FCA) kriptoya yönelik yeni düzenlemelerinin yürürlüğe gireceği tarih olarak karşımıza çıkıyor. Yeni kurallar, reklam ve promosyon işlerini yürütmek kripto firmalarının FCA’ya kayıtlı olmasını gerektiriyor. Bybit ise bu firmalar arasında yer almıyor.Şirket açıklaması şu şekilde: “İngiltere Finansal Davranış Otoritesi'nin, 'Kripto Varlıkları için Finansal Tanıtım Kuralları' başlıklı Haziran 2023 Politika Bildirimi'nde (PS23/6) belirtildiği üzere kripto işletmeleri hakkında pazarlama ve iletişimle ilgili yeni kurallar getiriliyor. Bybit, bu gelişmeler ışığında düzenlemeyi proaktif olarak benimsemeyi ve İngiltere pazarındaki hizmetlerini duraklatmayı seçti.”


Bybit yalnız değil

Kripto borsası, yeni düzenlemelere yanıt olarak İngiltere operasyonlarını askıya alan ilk ve tek kripto şirketi değil. Uluslararası ödemelerin dev ismi PayPal, geçtiğimiz ay gelecek yıla kadar ülkedeki kripto hizmetlerini durduracağını açıklamıştı. Digital Currency Group’a ait Luno da bazı İngiltere müşterilerinin borsa aracılığıyla daha fazla yatırım yapmasını engelleyeceğini söyledi.Daha Fazla Oku

    İngiltereFCABybitpaypalkripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Camomile Shumba

Camomile Shumba, İngiltere merkezli bir CoinDesk regülasyon muhabiridir. Shumba daha önce Business Insider ve Bloomberg'de staj yaptı. Camomile, Harpers Bazaar, Red, BBC, Black Ballad, Journalism.co.uk, Cryptopolitan.com ve South West Londoner'da yer aldı. Shumba, multimedya gazeteciliği alanında yüksek lisans derecesi yapmadan önce East Anglia Üniversitesi'nde birleşik derece olarak siyaset, felsefe ve ekonomi okudu. Lisans eğitimini yaparken, fark yaratma konusunda ödüllü bir radyo programı yaptı. Şu anda herhangi bir dijital para biriminde veya projede varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk