Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Brezilyalı Yatırım Bankası BTG Pactual, Dolar Destekli Stabil Coin Çıkardı

Banka, BTG Dol'un bir banka tarafından çıkarılan dünyanın ilk dolar destekli stabil coin’i olduğunu belirtti.

5 Nisan 2023 14:13

Güncellenme: 5 Nisan 2023 16:46

Latin Amerika'nın en büyük yatırım bankalarından biri olan BTG Pactual, bankanın kripto platformu Mynt aracılığıyla dolar destekli bir stabil coin çıkardı.


BTG Pactual’ın salı günkü duyurusunda, BTG Dol'un bir bankanın çıkardığı dünyanın ilk dolar destekli stabil coin’i olduğu belirtildi.


São Paulo merkezli banka, bu stabil coin’in müşterilere "kaynaklarının bir kısmını basit, verimli ve güvenli bir şekilde dolarize etme" fırsatı sunduğunu söyledi.


BTG Dol, bankanın 2021 yılında piyasaya sürdüğü ve şu anda 22 kripto parayı destekleyen kripto uygulaması Mynt'te 100 realden (20 dolar) başlayan fiyatlarla satın alınabilmekte.


Bitcoin ve ether gibi kripto paraların aksine stabil coin'ler, itibari paralar gibi geleneksel finansal varlıklara sabitlenir- bu varlık genellikle ABD doları olur. Bu şekilde yatırımcılara ve trader’lara, çoğu kripto parada alışılagelmiş olan istikrarsızlığa tamamıyla maruz kalmadan paralarını dijital varlık ekosisteminde tutma fırsatı veriliyor.


CoinMarketCap verilerine göre, 39 milyar dolar olan 24 saatlik işlem hacmiyle birlikte stabil coin'lerin piyasa değeri yaklaşık 133 milyar dolar seviyesinde seyrediyor.


USDT ve USDC gibi en büyük stabil coin'ler, özel şirketler tarafından çıkarılıyor ve bu kapsamda, özellikle geçen yılki algoritmik stabil coin UST'nin çöküşünden bu yana artan düzenleyici denetlemelerine tabi tutuluyor.


Daha Fazla Oku

    BTG Pactualstabil coinBTG DolMynt

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: BTC Açık Opsiyonları Zirvede, Analistlerin Yeni Beklentisi 83 Bin Dolar

8 Haziran 2024 00:51

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk