Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Brezilya’nın En Büyük Yatırım Bankası BTG Pactual, Kripto İşlem Platformunu Başlattı

Mynt adı verilen ürünle müşterilere BTC, ETH, SOL, DOT ve ADA işlemleri yapmasına imkan sağlanıyor.

17 Ağustos 2022 09:52

Güncellenme: 17 Ağustos 2022 13:07

Brezilya’nın en büyük yatırım bankası BTG Pactual, kripto işlem platformunu hizmete sundu.


Mynt platformu Pazartesi gününden beri kullanıcılarına BTC, ETH, SOL, DOT ve ADA üzerindeki işlemler minimum 100 Brezilya reali (19.42 dolar) ile gerçekleşiyor.


BTG Pactual'ın dijital varlıklar başkanı André Portilho, "Kripto para birimleri, dönüşüm için büyük potansiyele sahip, beraberinde riskler ve fırsatlar getiren yeni bir teknolojidir. Kripto para birimi evrenine girmek, müşterilerimizden gelen talebi karşılamak ve piyasadaki bir boşluğu doldurmak için bir başka önemli adım oldu, "dedi.


Eylül ayında BTG Pactual, 2021’in dördüncü çeyreğinde BTC ve ETH üzerinden yapılacak işlemlerle Mynt’i piyasaya süreceğini açıklamıştı.


Banka Nisan 2019'da, ReitBZ güvenlik token’ını yayınlarken, Nisan 2021'de Brezilya'daki bir finans kurumu tarafından yönetilen ilk bitcoin fonu başlattı. Bir ay sonra, ethere,’e dayalı bir fon açtı.


Pazartesi günü, piyasa değerine göre Brezilya'nın en büyük aracı kurumu olan XP, kullanıcıların BTC ve ETH'ye yatırım yapmalarını sağlayan kripto işlem platformu başlattı.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Zekâ Ağlarında Gizlilik Labirenti: Gözetim Toplumu Çerçevesinde AI ve Blockchain İlişkisi

3 Aralık 2023 15:00

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk