Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

BONK’un Yükselişi Solana Telefon Fiyatlarını 2 Bin Dolara Uçurdu

Telefon kutuları içerisinde 30 milyon BONK token bulunuyor.

18 Aralık 2023 12:31

Güncellenme: 18 Aralık 2023 12:40

Köpek temalı bir memecoin olan BONK, Solana’ya (SOL) ait Saga telefonunun satışlarını canlandırdı. Başlangıçta üreticiler tarafından “başarısız bir girişim” olarak tanımlanan telefon şimdilerde 5 bin dolara kadar fiyatlanıyor.


Online alışveriş sitesi eBay’in verilerine göre, bazı telefonlar 2 bin dolardan fazla fiyata satıldı ve telefonların çoğu “mühürlü ve açılmamış” olarak listeleniyor.


Solana Saga telefonlarının satışları, her telefon sahibine dağıtılacak olan airdrop duyurusunun ardından arbitraj trader’larının dikkatini çekti. 30 milyon BONK token’dan oluşan airdrop, geçtiğimiz hafta telefonun fiyatının 599 dolar olduğu sırada 700 dolara denk geliyordu.


BONK token, kasım ayının başlarında hızlı bir popülerlik elde etti ve 24 saatlik kısa bir süre içerisinde yüzde 110 değer kazanarak 30 günlük getirisini yüzde 700’ün üzerine çıkardı.


Token’ın bu yükselişi, şimdi de Solana’nın hayal kırıklığı yaratan satışlarını toparlıyor.


Solana’nın kurucu ortağı Raj Gokal, Twitter paylaşımında şunları söyledi: “Saga satışları son 48 saatte 10 katına çıktı ve yeni yıla girmeden tükenecek gibi.” Satışlardan cesaret alan Gokal’ın mevkidaşı Anatoly Yakovenko ise telefonun fiyatını yükseltmeleri gerektiğini savundu.Bu yılın başlarında satışa çıkarılan telefonun fiyatı, ağustos ayında 1000 dolardan 599 dolara düşürülmüştü.


Gokal, cuma günü Saga’nın ABD ve Avrupa Birliği’nde tükendiğini duyurdu.


Daha Fazla Oku

    SolanabonkSaga

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk