Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Consensus 2023: Kriptonun Durumuna Genel Bir Bakış

CoinDesk'in Düzenlediği Consensus 2023 kapsamında BitGo CEO’su Mike Belshe, Kraken Global Yönetim Direktörü Guy Hirsch, Cboe Digital başkanı John Palmer, Cumberland DRW Küresel Başkanı Chris Zuehlke kriptonun bugünün ve yarınını anlattı.

27 Nisan 2023 06:30

Güncellenme: 27 Nisan 2023 07:18

2022 krizi, önde gelen borsaları, bankaları, piyasa yapıcıları ve devasa kripto pazarlarının altyapısının önemli unsurlarını büyük oranda yok etti. Bir sonraki adımda likidite sağlama gibi gibi kritik rolleri kim yerine getirecek? Olası düzenlemeler göz önüne alındığında saklama gibi hizmetler nasıl farklı çalışacak ve borsalar güvenilir rezerv kanıtları sunacak mı?


CoinDesk’in düzenlediği Consensus 2023 kapsamında gerçekleştirilen Kriptonun Yeni Pazar Yapısı oturumunda BitGo CEO’su Mike Belshe, Kraken Global Yönetim Direktörü Guy Hirsch, Cboe Digital başkanı John Palmer, Cumberland DRW Küresel Başkanı Chris Zuehlke, Helene Braun’un moderatörlüğünde kriptonun şimdiki durumunu ve geleceğini konuştu.


Mike Belshe, konuşmasında, "Evet, kripto ortamı doğdu. Üstelik pazar yapısı bile olmadan. Hatta ona dokunmaya istekli bir piyasa yapısı bile yoktu.

Ancak bugün gelişti, büyüdü. Ve dikeyleştirilmiş bir modele evrildi. İçinde brokerlar, takas odaları, saklama işlerini yerine getirenler gibi bir çok oyuncu kendisine rol buldu. FTX konusu büyük bir dolandırıcılık. Bu nu yapacak kötü adamlar ve bu olasılık her zaman vardır.

Piyasa bu kişileri ve bu olasılığı test etmiş olabilir mi? Ve tamamen engelleyebilir mi? Evet, bunu yapabilir" dedi.


Chris Zuehlke, "Piyasanın likidite profilinin bir sonucu olarak, bence yüzeyi perde arkasındaki durumdan çok daha sağlıklı görünüyordu. Kaldıraç piyasası ortadan kalktıkça tasfiyeler ve büyük fiyat artışları oluyor. İflas dalgaları gelene kadar her şey yolundaydı. Ancak bir ay içinde Voyager, Celsius, BlocFi gibi önemli oyuncuların iflasına tanık olduk" şeklinde konuştu.


Guy Hirsch, "Müşterilerin güvende olduğu bir ortama sahip olduğumuza emin olmaya çalışıyoruz. Müşteriler mekanlara güvenebilir. Geleneksel pazarlarda ayrılığın ve diğer her şeyin olduğunu gördük. Bu durumlar başarısızlık olarak tarihe yazıldı. 

Kraken, net ve güvenilir olduğunun tam anlamıyla göstemek için rezerv kavramının kanıtını tanıttı. Oysa şimdi TradFi'de gerçekleşen denetimleri düşünüyorum. varlıkların söylediğimiz yerde olduğunu, cüzdanların orada olduğunu, varlıkların orada olduğunu ve rezervlerimizin olduğunu" ifadelerini kullandı.


John Palmer, "Bence mevcut düzenleyici ortam göz önüne alındığında, türevlere ulaşmak isteyen çok sayıda kurum ve çok sayıda katılımcı var. Çünkü kaldıraç sağlıyor,  farklı kullanım durumları sağlıyor. Bitcoin fiyatına erişmenin tek yolu bu. Kullanıcıların sahip olduğu temel sorunu gerçekten anlamadan, sorunun çözümüne sahip olduklarını düşünen birçok potansiyel yanlışı defalarca gördük. Artık başka türlü bakma zamanı" dedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Grayscale CEO'su Michael Sonnenshein İstifa Etti

20 Mayıs 2024 18:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk