Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bitget, Yeni Ürünü Kartopu'nu Tanıttı

Yeni ürün, kullanıcılara yüzde 24,5'e varan yıllık getiri oranı sunarken aynı zamanda anapara koruması sağlıyor.

15 Eylül 2023 11:30

Güncellenme: 15 Eylül 2023 13:10

Kripto türevleri ve copy trade platformu Bitget, yeni yatırım ürünü Kartopu’nu (Snowball) piyasaya sürüyor.


Şirketin yaptığı açıklamaya göre Kartopu, kullanıcıların sürekli gelişen ve değişen kripto para piyasası koşullarında daha güçlü bir güven duygusu içinde hareket etmelerine yardımcı olmak ve düşük risk oranıyla işlem yapmalarını sağlamak üzere tasarlandı. Bitget, yenilikçi ürünün piyasaya sürülmesinin, şirketin genç ve piyasa hakkında bilgili bir kullanıcı kitlesi nezdindeki konumunun temel faktörü olarak geliştirdiği kapsamlı "Trade smarter (Daha Akıllı Ticaret)" felsefesinin bir parçası olduğunu vurguluyor.


“Kartopu, getiri optimizasyonlu ve esnek bir yatırım aracı sunuyor”

Bitget yöneticisi Gracy Chen, Kartopu ürünü hakkında yaptığı açıklamada "Bitget olarak, kullanıcıları akıllı ve güvenli ticaret çözümleriyle güçlendirme taahhüdümüzden asla ödün vermiyoruz. Kartopu'nun piyasaya sunulmasıyla kripto yatırım ortamını yeniden tanımlıyoruz. Kartopu yalnızca bir ürün değil, kullanıcıların kripto para birimlerinin dinamik dünyasında daha akıllı ve daha güvenli şekilde ticaret yapmalarına yardımcı olmaya yönelik bağlılığımızın bir göstergesi. Finansal yeniliklerin erişilebilir ve güvenli olması gerektiğine inanıyoruz ve Kartopu, bu felsefeyi somutlaştırarak kullanıcılara koruma ilkelerine sahip, getiri optimizasyonlu ve esnek bir yatırım aracı sunuyor" diye konuştu.


Kartopu, opsiyon piyasasının yatırım portföyüne bağlı, anapara korumalı yapılandırılmış bir finansal ürün olarak öne çıkıyor. Yeni ürün, kazanç yapısını optimize etmek ve anaparayı koruyarak sürekli getiri sağlamak için daha önce piyasaya sürülen Bitget Kazan özelliğinden yararlanıyor ve getirilerde kayda değer bir büyüme sunuyor.

Bitget ekibinin açıklamasına göre ürünün adı, kullanıcılara birçok ek avantaj sağlayan ürünün gelirleri, tıpkı yuvarlanırken biriken ve büyüyen bir "kartopu" haline getirmesini simgeliyor. Ürünün sağladığı avantajlar arasında sürdürülebilir kümülatif getiriler ve gelişmiş sermaye kullanımıyla yüksek piyasa riskinden kaçınılması yer alıyor.


Hem boğa hem de ayı yaklaşımlarını benimseyen kullanıcılar için tasarlandı

Kartopu hem boğa hem de ayı yaklaşımlarını benimseyen kullanıcılar için tasarlandı. Boğa Yönlü Kartopu seçeneği, kullanıcıların anaparalarını korumaya odaklanırken, gelecekte fiyatların bir dereceye kadar dalgalanacağını veya belirli fiyat aralıklarında hafif artışlar yaşayacağını önceden tahmin ediyor. Ayı Yönlü Kartopu ise gelecekte fiyatların ılımlı dalgalanmalar sergileyeceğini veya belirli fiyat aralıklarında hafif düşüşler yaşanacağını öngörebilirken, anaparalarını korumayı hedefleyen kullanıcılar için en uygun seçenek olarak öne çıkıyor.


Kartopu, kullanıcının ürüne abone olup faiz almaya başlamasından getirinin birikmesine kadar olan aralığı öngören bir gözlem süresi ilkesiyle çalışıyor. Bu süre zarfında kullanıcıların elde edebilecekleri getiri seviyesini belirleyecek olan knock-in (pasif durumda olan opsiyonu aktifleştiren) ve knock-out (opsiyonu sona erdiren) fiyatları gözlemleniyor. Bitget, abone olan tüm kullanıcılara hem boğa hem de ayı senaryoları için kapsamlı bir knock-in ve knock-out fiyatları grafiği sunuyor. Ayrıca Kartopu kullanıcıları, erken tazmin başvurusunda bulunma hakkına da sahip olacak. Bu hak, erken tazmin başvurusunun sunulduğu tarihte birikmiş APR'ye (yıllık yüzde oranı) göre değerlendirilecek.


Yeni ürünün kilit özelliği doğası gereği düşük riskli olması, ancak bu durum yine de kullanıcıların katılımına ve sermaye kullanımına bağlı olarak değişiyor. Aşırı yüksek veya düşük volatilitenin getiriler üzerinde etkisi olabiliyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    Bitgetkartopusnowballopsiyon piyasasıkripto türev

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Başak Çetinbülüç

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olan Başak, yaklaşık 3 yıldır kripto paralar, blok zinciri teknolojisi, NFT'ler ve Web3 alanlarında çeviri ve yazarlık yapıyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk