Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bitget, Ağustos 2023 Koruma Fonu Değerleme Raporunu Yayımladı

Fonun değeri ağustos ayında 357 milyon ABD dolarına ulaştı.

22 Eylül 2023 13:03

Güncellenme: 22 Eylül 2023 13:25

Kripto türevleri ve copy trade (işlem kopyalama) platformu Bitget, Ağustos 2023 Koruma Fonu Değerleme raporunu yayımladı. Fonun değeri kasım ayından bu yana 300 milyon doları aşarak ağustos ayında 357 milyon dolara ulaştı.


Ağustos 2022'de hizmete giren Bitget Koruma Fonu, kullanıcıların kripto varlıklarını korumayı amaçlıyor ve platformun finansal güvenliğe olan bağlılığını yansıtıyor. Fonun açılışı 200 milyon dolar değerle başladı. Yapılan açıklamaya göre, hacker saldırıları veya ekstrem piyasa durumları karşısında kullanıcıların varlıklarını korumak için sağlam bir finansal kalkan oluşturuldu.


Koruma Fonu, tamamen kendi kendini finanse etmesinin yanı sıra ileri derecede operasyonel esneklik ve otonomluk sunuyor. Bu yaklaşım, herhangi bir dış bürokrasi veya mevzuat düzenlemesi gerektirmeksizin hızlı ve etkin bir varlık teminatı sağlıyor. Bitget, dış etkenlere karşı istikrarını ve likiditesini daha da artırmak için Kasım 2022'de fonun değerini BTC, USDT ve USDC dahil olmak üzere çeşitlendirdi ve yüksek likiditeye sahip bir kripto para portföyünü kapsayarak 300 milyon doların üzerine çıkardı.


“Düzenli raporlamalarımızla fonun performansına ilişkin tam şeffaflık sağlamayı amaçlıyoruz”

Bitget’in yöneticisi Gracy Chen, güven inşa etmek için şeffaflığın gücüne inandığını vurgulayarak Koruma Fonu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Dürüstlük Bitget'te güvenin temel dayanağıdır. Müşterilerimizi bilgilendirmek en büyük önceliğimizdir. Kullanıcılarımızla Bitget Koruma Fonu'na ilişkin en yeni gelişmeleri paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Düzenli raporlamalarımızla fonun performansına ilişkin tam şeffaflık sağlamayı amaçlıyoruz" dedi.Bitget'in Koruma Fonu'na yönelik günlük takibi, fonun değerinin ağustos ayı boyunca 300 milyon ABD dolarının üzerinde seyrettiğini ortaya koyuyor. Ağustos ayında bitcoin fiyatlarında yaşanan dalgalanma fonun defter değerini 357 milyon doların üzerine çıkarırken, ortalama değer 345 milyon dolara ulaşıyor.


Koruma Fonu’nun değeri üç yıl boyunca sigortalanıyor

Bitget'in istikrar sağlama konusundaki kararlılığını vurgulayan Koruma Fonu'nun değeri, para çekme işlemi olmaksızın üç yıllık süre boyunca herhangi bir düşüşe karşı sigortalanıyor. Kripto para fiyatlarındaki dalgalanmalar nedeniyle fon değerinde herhangi bir düşüş olması durumunda Bitget, fon bakiyesinin 300 milyon doların üzerinde kalacağını taahhüt ediyor.Bitget, Aralık 2022'den bu yana sürekli olarak doğrulanabilir Rezerv Kanıtı verileri sağlayarak kullanıcılara varlıklarının güvenliği konusunda daha fazla güvence sunuyor. Ayrıca borsa, kullanıcılara halka açık cüzdan adresleri de dahil olmak üzere kapsamlı fon bilgilerine sınırsız erişim sağlamaya devam ediyor.


Bitget Koruma Fonu Ağustos Ayı Değerleme Sonuçları

  • En yüksek değer: 357,7 milyon dolar (9 Ağustos)

  • En düşük değer: 332,4 milyon dolar (19 Ağustos)

  • Ortalama değer: 345,3 milyon dolar

Daha Fazla Oku

    Bitgetkoruma fonucopy tradekripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Başak Çetinbülüç

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olan Başak, yaklaşık 3 yıldır kripto paralar, blok zinciri teknolojisi, NFT'ler ve Web3 alanlarında çeviri ve yazarlık yapıyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance Yöneticisi Tigran Gambaryan'ın Kefalet Talebi Nijerya Mahkemesi Tarafından Reddedildi

19 Mayıs 2024 21:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk