Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bitfinex Müşteri Varlıklarının Güvenliğini Artırıyor

Interchange, müşterilerin varlıklarını platformda tutmalarına izin verirken borsada kullanabilmelerini de sağlıyor.

28 Eylül 2023 16:40

Güncellenme: 28 Eylül 2023 17:41

Dijital varlık borsası Bitfinex, Zodia Custody’nin Interchange ürünü ile kurumsal müşterilerin güvenliğini artıracak. Ürün, varlık gözetimi ile ticaret arasındaki ayrımın korunmasını sağlıyor.


Merkezi kripto borsaları geçtiğimiz kasım ayında FTX’in iflasının ardından geleneksel finans firmalarına benzer organizasyon sorunları yaşadı. Bunlar arasında ticaret, finansman ve custody gibi iş kollarının ayrılması da yer alıyor.Bu iş uygulamasının dijital varlık endüstrisinde benimsenmesi, birçok kripto firmasının dört gözle aradığı düzenleyici gözetimin önemli bir ilkesi olabilir.


Interchange nedir?

Uluslararası Standard Chartered bankasına ait Londra merkezli Zodia Custody, borsaların bu kurallara uymasını sağlayacak ürünler sunuyor. Interchange de müşterilerin varlıklarını platformda tutmalarına izin verirken borsada kullanabilmelerini de sağlıyor.


Bitfinex 2016 yılında 120,000 BTC'nin çalındığı kripto tarihinin en kötü saldırılarından birine maruz kalmıştı. Çalınan varlıklar bugünün fiyatlarıyla 3 milyar doların üzerinde.Daha Fazla Oku

    bitfinexmerkeziyetsizlikinterchangezodia custodystandard chartered

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Celo, Merakla Beklenen L2 Kararını Ocak Ayında Verebilir

30 Kasım 2023 13:16

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk