Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bitcoin Madencisi Marathon Geçersiz BTC Bloğu Çıkardı

Blok, “işlem emri sorunu” sebebiyle geçersiz.

27 Eylül 2023 15:07

Güncellenme: 27 Eylül 2023 15:47

Birkaç geliştirici, madenci ve araştırmacı, Bitcoin madenciliğinin dev ismi Marathon Digital’ın (MARA) 809478 yüksekliğinde geçersiz bir blok çıkardığını bildirdi.


Anonim Bitcoin geliştiricisi 0xB10C, Twitter’da yaptığı paylaşımda MaraPool’un “işlem emri sorunu” uyarısı verdiğini söyledi. Daha sonra bu durum kripto self-custody çözümleri sunan CasaHODL’ın kurucu ortağı Jameson Lopp tarafından doğrulandı.


Geçersiz Bitcoin bloğu tüm node operatörleri tarafından reddedildi. BitMEX Research’e göre, bloğun geçersiz olmasının sebebi yanlışlıkla verilen bir emir.


Marathon Digital, CoinDesk’in yorum talebine henüz yanıt vermedi.


Bu ne anlama geliyor?

Bitcoin madencileri yeni bloklar oluştururken matematiksel problemleri çözmek için yarışırlar. Her bir madenci, yeni bir blok eklemek için bu problemleri çözmeye çalışır ve ilk doğru çözen madenci yeni bloğu ekleyerek ödül olarak bitcoin (BTC) kazanır.


Bitcoin ağı geçersiz blokları kabul etmez ve madencilerin blok oluştururken belirli kurallara uymalarını zorunlu kılar. Bu kurallara uymayan bloklar, ağ tarafından reddedilir ve madenci herhangi bir ödül kazanamaz. Kısacası geçersiz bir bloğun çıkarılması, işlemleri gerçekleştiren madencinin büyük bir zarara uğradığını gösterir.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcBitcoin madenciliğibitcoin miningmarathon digital

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yapay Zeka Token’ları ve Trader’lar Apple’ın Yeni Hamlesini Yeterince Etkileyici Bulmadı

11 Haziran 2024 10:31

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk