Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin Madencileri, Çıktılarını 28 Bin Dolar Seviyesinden Satıyor Olabilir

Rapor, madencilerin son haftalarda marj seviyeleri daralırken çıkardıkları yeni bitcoin’leri likidite etmek zorunda kaldıklarını gösteriyor.

2 Haziran 2023 14:35

Güncellenme: 2 Haziran 2023 14:57

Matrixport tarafından yayımlanan rapora göre, Bitcoin’in (BTC) 28 bin dolar seviyesinde yaşadığı satış baskısının sorumlusu madenciler olabilir.


Platform, Bitcoin madencilerinin çıkarılan tüm yeni envanterleri likidite etmek zorunda kaldığını düşünüyor. Bunun sebebi ise kâr marjlarının özellikle son haftalarda daralmaya devam etmesi.


Madencilik zorluğu, madencilerin yeni bir bitcoin bloğunu ne kadar kolay keşfedebileceklerinin bir ölçüsü olarak karşımıza çıkıyor. Hatta madencilik zorluğu, bu haftanın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşıyor. Rapora göre bu zorluğun artması sebebiyle ortam daha rekabetçi bir hâl alırken edilen kâr oranları azalıyor.


Matrixport’un araştırma sorumlusu Markus Thielen, raporla alakalı şunları söylüyor: “Mevcut girdi maliyeti ve potansiyel çıktı geliri göz önüne alındığında 2022’den önce üretilen makinelerin çoğunun kâr etmediği görülüyor.”


Böylece madencilerin Matrixport’un öngördüğü gibi fiyatlar artana kadar beklemek yerine envanterlerini mevcut seviyeden satmaya zorlandıkları anlaşılıyor.


Thielen şöyle ekliyor: “Bitcoin fiyatları yüzde 10’un üzerinde artarsa sağlanan kârlar dört kat artabilir. Şu anda madenciler açısından önemli bir yukarı yönlü convexity söz konusu.”


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtckripto madenciliği

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Dogecoin Fiyat İstikrarı Konusunda Bitcoin’i Geride Bıraktı

22 Eylül 2023 17:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk