Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bitcoin Madencileri Şubat Ayında Ocak’a Göre Daha Fazla Kâr Elde Etti

Halka açık Kuzey Amerika madencilik şirketlerinin genele göre payı %17,5’e geriledi.

27 Mart 2024 17:52

Güncellenme: 27 Mart 2024 18:04

Yatırım bankası Jefferies, pazartesi günü yayımladığı araştırma raporunda bitcoin (BTC) madenciliğinin şubat ayında ocak ayına göre daha kârlı olduğunu bildirdi. Rapora göre, dünyanın en büyük kripto para biriminin fiyatı yüzde 15 artarken, ağ hash oranı yüzde 9 gibi daha düşük bir oranda arttı.


Raporda, halka açık Kuzey Amerika madencilik şirketlerinin üretim açısından bir önceki aya kıyasla daha düşük bir pay elde ettiği belirtildi. Pay, toplam ağın yüzde 19'undan yüzde 17,5'ine geriledi.


Analist Jonathan Petersen ve Amanda Santillo, "Ağ hash oranı bir yıl öncesine göre neredeyse iki katına çıktı, ancak halka açık madenciler pazar payını koruyamadı" yazdı.


Daha önce kendi altyapısını oluşturmak yerine makinelerini saklamak için üçüncü taraf sağlayıcıları kullanan Marathon Digital (MARA), stratejisini değiştirdi ve “yarılanma öncesinde defansa geçti.” Jefferies, şirketin bu stratejisini desteklediğini belirtti.


Analistlere göre, MARA’nın gittiği değişiklik, pazar payını büyütmek ve sürdürmek için daha fazla ASIC satın alınması gerektiğinde rakiplerine karşı büyük bir avantaj sağlayacak.


Banka, Marathon Digital hisselerini tutmaya devam ediyor ve fiyat hedefini 30 dolardan 24 dolara düşürüyor. Argo Blockchain (ARBK) fiyat hedefini 1,20 dolardan 1,50 dolara yükselten banka, şunları söylüyor: “ARBK, madencilik tesislerini geliştirmeye daha az sermaye harcaması sayesinde ek madenci satın almak veya hash oranını artırmak için yeterli nakde sahip gibi duruyor.”


Daha Fazla Oku

    Bitcoinmadencilikmarathon digitalmaraarbk

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk