Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Binance Türkiye, İstanbul ve Ankara’da Bitcoin Pizza Günü’nü Kutladı

Bitcoin Pizza Günü, Türkiye’de Binance tarafından gerçekleştirilen yüz yüze buluşmaların yanı sıra, özel webinar ile de kutlandı.

24 Mayıs 2023 09:31

Güncellenme: 24 Mayıs 2023 12:56

Dünyada bitcoin ile gerçekleştirilen ilk alışverişin onuruna her yıl düzenlenen Bitcoin Pizza Günü’nü tüm dünyada çeşitli etkinliklerle kutlayan Binance, Türkiye’de de İstanbul ve Ankara’da öğrenciler ve kullanıcılarıyla bir araya geldiği pizza etkinlikleriyle kutladı. Etkinliklere 300’den fazla kripto finansal okuryazarı katıldı. İstanbul’da “Altcointurk Base”de düzenlenen etkinlikte kripto para ile ilgilenenler bir araya gelirken, Ankara’da gerçekleştirilen etkinlikte Web3 Derneği kurucusu Buğra Ayan katılımcılar ile “Bitcoin Pizza Günü” hakkında sohbet etti.


Altcointurk Base


22 Mayıs tarihinde düzenlenen online etkinlikte Koin Bülteni Kurucu Ortağı Fatih Taşdemir, Kripto Teknik Kurucuları Altuğ İşler ve Oytun Es’in yanı sıra Binance Türkiye Büyüme ve Pazarlama Yöneticisi Ali Serdar Kuşçu da konuşmacı olarak yer aldı. 


Bitcoin Pizza Günü 13. kez kutlandı


2 adet pizzanın 10,000 BTC karşılığında satın alındığı 22 Mayıs 2010 tarihi ticari anlamda ilk Bitcoin alışverişinin yapıldığı gün olarak kabul ediliyor ve her yıl "Bitcoin Pizza Günü" olarak kutlanıyor.


18 Mayıs 2010 tarihinde BitcoinTalk forumunda "Laszlo" isimli kullanıcı, pizza siparişi vermek istediğini ve bunun karşılığında 10,000 BTC ödeyebileceğini ilan etti. O tarihte çok küçük bir kitle tarafından bilinen ve tanınan Bitcoin ile alışveriş yapılabileceği pek hayal edilemiyordu. Forumlarda ve pizzacılarda birkaç gün boyunca yaşanan hararetli tartışmaların ardından "Laszlo"  22 Mayıs 2010 günü 10,000 BTC ile pizza aldığını duyurdu. 2010 yılında 41 Dolar'a karşılık gelen pizzaların değeri Bitcoin Pizza Endeksi’ne göre bugün itibarıyla 270 milyon dolar düzeyinde. "Laszlo", daha sonra verdiği röportajlarda bu bedeli 10,000 Bitcoin ile ödemekten pişman olmadığını, kripto piyasasının gelişimine katkıda bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirdi. 


Daha Fazla Oku

    BinanceBinance TRBitcoin Pizza GünübtcBitcoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Başak Çetinbülüç

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olan Başak, yaklaşık 3 yıldır kripto paralar, blok zinciri teknolojisi, NFT'ler ve Web3 alanlarında çeviri ve yazarlık yapıyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin Madencisi Marathon Geçersiz BTC Bloğu Çıkardı

27 Eylül 2023 15:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk