Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Binance “T+3” Günlük BNB/USDT Opsiyonları Sunacak

Yeni opsiyonların ömrü üç gün olacak.

7 Eylül 2023 12:41

Güncellenme: 7 Eylül 2023 15:17

Lider kripto para borsasının trading birimi Binance Options, çarşamba gününden itibaren “T+3” BNB/USDT opsiyonlarını her gün saat 08.00’de (UTC) listeleyecek. Yeni listelemeler, uzun süreli sözleşmelerin sona erdiği günlerde yapılmayacak.


T+3, menkul kıymet alım satımlarının işlem tarihini takip eden üçüncü güne kadar kapatılması yükümlülüğünü ifade ediyor. Başka bir deyişle, kullanıcılar T+3 günlük opsiyonlarını vade sonundan iki gün önce takas edebiliyor. Yani opsiyonların ömrü, piyasaya sürüldüğü andan itibaren üç iş günü olacak.


Yeni ürün yatırımcılara esneklik sağlayacak ve borsanın daha uzun süreli BNB opsiyonlarını ile T+2 günlük BNB opsiyonlarını içeren mevcut ürün yelpazesini genişletecek.


T+3 günlük opsiyonları, diğer BNB opsiyonlarıyla benzer özelliklere sahip olacak. Her alım ve satım sözleşmesi 1 BNB’yi temsil edecek ve sözleşmeler ertesi gün saat 08.00’de (UTC) sona erecek.


Opsiyonlar, alıcıya dayanak varlığı belirli bir tarihte veya daha önce önceden belirlenmiş bir fiyattan satın alma veya satma hakkı veren türev sözleşmelerdir.


BNB volatilitesi artıyor

T+3 günlük opsiyonların başlatılması, BNB'deki artan volatilite sırasında duyuruldu. Wall Street Journal, geçtiğimiz hafta Binance'in Rus kullanıcıların paralarını yurt dışına transfer etmesine yardımcı olduğunu bildirmişti. Haberin ardından BNB, 14 ayın en düşük seviyesi olan 203 dolara geriledi.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    BNBBinanceopsiyonusdttürev

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Norveç, Veri Merkezlerini Düzenleyerek Kripto Madenciliğini Kısıtlamak İstiyor

15 Nisan 2024 18:12

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk