Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Binance CEO’su Attığı Tweet’i Silmek Zorunda Kaldı

Binance CEO’su CZ, Twitter'da bazı rakamlar paylaşarak Grayscale ve Coinbase’in durumunun iyi olmadığını ima etti. Ancak Coinbase CEO’su Brian Armstrong'un cevabının ardından tweet’i sildi.

23 Kasım 2022 11:04

Güncellenme: 23 Kasım 2022 12:03

Kasım ayı büyük kripto borsalarının arasındaki savaşlarla geçti ve bu durum sektördeki kaosu daha da arttırdı. Bunlardan sonuncusu Bİnance CEO’su Changpeng "CZ" Zhao’dan geldi. Ancak görünen o ki CZ bu sefer hatalı davrandı.


CZ, Salı günü, kripto para yatırım şirketi Grayscale’in elinde olduğunu söylediği bitcoin’lere gerçekten sahip olup olmadığına dair endişeler hakkında bir tweet attı. Tweet'inde bazı rakamlar paylaşan CZ, “Eğer bu rakamlar doğruysa, bu durum Grayscale ve Coinbase’in konumuna zarar verebilir” diye yazdı. Ayrıca kendisinin sadece çıkan haberleri paylaştığını ve herhangi bir yorumda bulunmadığını belirtti.


Coinbase CEO’su Brian Armstrong ise yine Twitter’dan verdiği cevapta şöyle yazdı: “Eğer orada bir FUD görüyorsan-şunu hatırlamalısın ki bizim tüm finansallarımız kamuya açık. Biz kamuya açık bir şirketiz.” FUD, İngilizce'deki korku, belirsizlik ve endişe kelimelerinin baş harflerinden oluşuyor. (fear, uncertainty ve doubt


Binance ise finansal bilgilerini paylaşmayan özel bir şirket konumunda.


Bu cevaptan kısa bir süre sonra CZ geri adım atarak ilk attığı tweet’i sildi ve şöyle yazdı, “Brian Armstrong az önce bana rakamların hatalı olduğunu söyledi. Birlikte çalışarak sektörün daha şeffaf olmasını sağlamalıyız.”


CoinDesk gibi Grayscale'in de sahibi olan Digital Currency Group, daha önce şirketin kripto para borsası Coinbase tarafından desteklendiğini ve endişelenecek herhangi bir durum olmadığını açıklamıştı.


CZ, kripto borsası FTX’in çöküşünde de kilit bir rol oynamıştı. CoinDesk’in FTX ve kardeş şirketi Alameda Resarch ile arasındaki finansal ilişkiyi gösteren haberinin ardından CZ, FTX token’larını elinden çıkaracağını açıklamıştı. Bu da paniği tetikleyerek FTX’in iflasına yol açmıştı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
MicroStrategy Ağustos Ayından Bu Yana 5,445 BTC Aldı

25 Eylül 2023 17:25

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk