Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Binance Avustralya, Banka Havalelerinde Avustralya Doları Kullanımını Durdurdu

Borsa, duruma üçüncü taraf ödeme sağlayıcılarının sebep olduğunu söylüyor. Kredi ve banka kartı kullanımlarının devam ettiğini de belirtiyor.

18 Mayıs 2023 10:53

Güncellenme: 18 Mayıs 2023 11:31

Binance Avustralya, PayID kullanarak Avustralya dolarıyla yapılan banka havalelerinin gerçekleştirilemeyeceğini bildirdi.


Borsa paylaştığı tweet’te ödeme sağlayıcılarını suçladı ve alternatif bir yol bulmak için çalışmaların devam ettiğini söyledi.


Avustralyalı kullanıcılar hâlâ kredi ve banka kartlarını kullanarak kripto alıp satabilecekler. Binance, P2P pazarında da herhangi bir değişiklik olmadığını ekliyor. Bu durum, kripto borsalarının fiat on-ramp’lerine uyum sağlayamaması dolayısıyla yaşanıyor.


Binance’in rakibi Crypto.com da benzer bir şekilde Silvergate Bank’in çöküşünün ardından ABD doları mevduat işlevselliğini sağlayamadığından bir bankacılık kriziyle karşı karşıya. Metropolitan Commercial Bank’in kriptodan ayrılışı ve eski ortağı Transactive Systems’ın euro hesaplarının dondurulması, borsanın likiditesini tehdit ediyor.


Bu yüzden Crypto.com müşterilerinin çoğu da Binance müşterileri gibi yalnızca banka ve kredi kartlarıyla işlem yapabiliyor.


Ayrıca Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC), kripto borsasının yanlışlıkla 500 kullanıcıyı “toptancı yatırımcılar” olarak tanımlamasının ardından Binance Avustralya’nın türev işlerini gözden geçiriyor. Bu da bazı türev pozisyonlarının kapatılmasına yol açıyor.


Binance, gelişmeden etkilenen kullanıcılara tazminat ödeyeceklerini belirtiyor. Binance Coin (BNB) ise haberlerden etkilenmiyor ve yatay işlem görmeye devam ediyor.


Daha Fazla Oku

    BinanceAvustralyaAvustralya dolarıBNB

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin’in Binance.US Platformundaki Fiyatı Düşüş Yaşadı

9 Haziran 2023 17:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk