Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Benchmark Raporu: Bitcoin Madencileri Bu Seferki Yarılanmada Daha İyi Bir Konumda

Bitcoin'in son altı aydaki rallisi, kripto madencilerini yüzde 50'lik kesintinin etkilerinden korumaya yardımcı olacak.

19 Nisan 2024 14:41

Güncellenme: 19 Nisan 2024 14:59

Broker şirketi Benchmark, dün yayımladığı araştırma raporunda kripto madencilerinin bitcoin (BTC) ödül yarılanmasından en çok etkilenen grup olduğunu, ancak kripto para biriminin son altı aydaki kazanımları nedeniyle bu sefer daha iyi konumlandıklarını söyledi.


CoinDesk Indices verilerine göre, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi son iki çeyrekte yaklaşık yüzde 140 yükselirken, ikinci en büyük kripto para birimi olan ether (ETH) yüzde 85 arttı. Kripto pazarının kapsamlı bir ölçütü olan CoinDesk 20 Endeksi aynı dönemde %115 değer kazandı.


Bitcoin madencisi Bitdeer Technologies'in (BTDR) baş strateji sorumlusu Haris Basit, BTC fiyatındaki son artışın Bitcoin ağından daha az verim elde edecek olan madencilerin çoğunu kurtarabileceğini söyledi.


Benchmark analisti Mark Palmer da şöyle ekledi: "Halka açık bitcoin madencilerinin çoğu, azalan gelir ve brüt kâr profillerine uyum sağlamanın bir yolu olarak elektrik ve hash oranı kapasitelerini artırmayı düşünüyor." Yine de yarılanma sonucundaki belirsizlik nedeniyle, listelenen madencilerin hisselerinin neredeyse tamamının, bitcoin'de yüzde 46'lık bir ralliye rağmen yıl başından bu yana düştüğünü belirtti.


Palmer’a göre, "Yarılanmanın bitcoin madencilerinin ekonomisi üzerindeki etkisi, önümüzdeki aylarda kripto para biriminin fiyatında güçlü bir ralli meydana gelirse zaman içinde dengelenebilir."


Broker, ağ ücretlerindeki potansiyel bir artışın, azalacak olan blok ödüllerinin etkisini azaltmaya da yardımcı olabileceğini belirtti.


Raporda, yarılanmanın kripto para biriminin fiyatı üzerindeki etkisinin, "Ocak ayında ABD'de onaylanmalarının ardından spot bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF'ler) ortaya çıkmasının yarattığı eşzamanlı talep şokuyla büyüyebileceği" açıklandı. "Kurumlar ciddi bir şekilde yatırım yapmaya başlarsa, spot bitcoin ETF'lerine girişlerin önemli ölçüde artmasını bekliyoruz."


Daha Fazla Oku

    ETHbtcBitcoinBitcoin madenciliğiyarılanma

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Kripto Yasası Meclise Sunuldu

16 Mayıs 2024 16:55

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk