Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Balaji İddiasından Çekildi, 1,5 Milyon Dolar Bağışladı

Teknoloji girişimcisi Mart ayında ortaya attığı iddiada bitcoin’in 1 milyon dolar olacağını söylemişti.

3 Mayıs 2023 07:49

Güncellenme: 3 Mayıs 2023 08:27

Balaji Srinivasan Salı günü yaptığı açıklamada bitcoin’in değerinin 1 milyon dolar olacağı iddiasını zamanından önce bitirme kararı aldığını ve üç farklı kuruma toplamda 1,5 milyon dolar bağışladığını duyurdu.


Coinbase kripto borsasının eski teknoloji üst yöneticisi ve Andreessen Horowitz’de eski ortak olan Srinivasan Silvergate, Signature ve Silicon Valley bankalarının sıkıntıya girmesinden hemen sonra, Mart ayı ortalarında bir iddia ortaya atarak bitcoin’in değerinin Haziran ortası itibariyle 1 milyon dolara çıkacağını söylemişti. Bu iddiasına teminat olarak da 1 milyon dolar ortaya koymuştu.


Srinivasan, Salı günü attığı tweette “Trilyonlarca dolar para basıldığını gündeme getirmek için 1 milyon dolar feda ettim. Ekonomide işlerin ters gittiğine ve Powell’ın söz verdiği yumuşak inişin gerçekleşmeyeceğine dair biraz masraflı da olsa bir mesaj verdim” diyordu.


Srinivasan, şu anda ABD hazine bakanı olan Janet Yellen’ın 2008 finansal krizi öncesinde Fed Başkanı olduğunu ve krize dair sinyalleri göremediğini ifade ederek aynı sıkıntının eski başkan Ben Bernanke için de geçerli olduğunu söyledi. Srinivasan’a göre Powell da dahil ekonominin bugünkü liderleri de aynı sorunla karşı karşıyalar.


Srinivasan’a göre krizler kimsenin hayal edemediği kadar derinleşebiliyor. Sirinivasan, Fed’in Silicion Valley Bank iflasını kapatmak için 300 milyar doları sadece 2 günde basabildiğinin altını çizdi. 


Srinivasan, iddiadan vazgeçtiği için üç adet 500.000 dolarlık bağış yaptığını açıkladı. Bunlardan biri Bitcoin Core geliştirmesi için Chaincode Labs’e bir diğer Give Directly’ye ve bir tanesi de James Medlock takma isimli Twitter kullanıcısına gitti. 


Daha Fazla Oku

    btcBitcoinkripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Stephen Alpher

Stephen, CoinDesk'in Amerika Kıtası ortak bölge haber şefidir. Daha önce Seeking Alpha'da yönetici editör olarak görev yaptı. Washington, D.C. banliyösünde yaşayan Stephen, Pennsylvania Üniversitesi'ndeki Wharton School'da finans bölümünde okudu. CoinDesk'in 1.000 dolarlık beyaz eşiğinin üzerinde BTC ve ETH'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Arbitrum Trader'ları Artık Geçici Kayıplardan Korunabilecek

20 Eylül 2023 16:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk