Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Avusturyalı Raiffeisen Bankasından Bireysel Müşteriler için Kripto Ticareti Hizmeti

Banka, kripto hizmetlerini Bitpanda ortaklığıyla başlatıyor.

23 Kasım 2023 16:56

Güncellenme: 23 Kasım 2023 19:21

Avusturyalı Raiffeisen Bankası, 2024 Ocak itibarıyla bireysel müşterilerine kripto para alım satım hizmetleri sunacak.


97 yıldır faaliyet gösteren banka, kripto fırsatlarını ilk olarak Viyana’daki müşterilerine yönelik başlatacak. Ürün ve hizmetler, yılın başlarında banka ile ortaklık kuran kripto para borsası Bitpanda aracılığıyla sunulacak.


“Operasyonlarımıza Avusturya nüfusunun yaklaşık dörtte birinin yaşadığı Viyana’da başlıyoruz” diyen bankanın inovasyon başkanı Curt Chadha, sözlerine şöyle devam ediyor: “Müşterilerimiz mobil cihazlarındaki Raiffeisen uygulaması aracılığıyla Bitpanda’yı kullanabilecek. Arayüzde ve deneyimde herhangi bir farklılık olmayacağından, kripto ticaretine yönelik bir işlemi onaylamak da müşterilerin alışkın olduğu banka havalelerinden farklı olmayacak.”


Kripto adaptasyonu yaygınlaşıyor

Avrupa Birliği ve Doğu Avrupa'da yaklaşık 215 milyar dolarlık varlığa ve 17,8 milyon müşteriye sahip olan bankanın bu hamlesi, özellikle yasal netlikler kazanmaya başlayan yargı bölgelerinde kriptonun hızla benimsendiğinin önemli bir göstergesi.


Aynı zamanda Chadha, birçok bankada görülenin aksine, sunacakları hizmetin yalnızca varlıklı bireyleri hedeflemediğini ve her kesime hitap ettiklerini bildirdi.


2014 yılında Viyana'da kurulan Bitpanda, Avusturya'da FMA ve Almanya'da BaFin'in denetimi altındadır. Firmaların hisse senetleri/ETF'ler, kripto para birimleri, değerli metaller ve emtialar için düzenlenmiş ticaret, yatırım ve saklama hizmetleri sunmasına olanak tanır.


Daha Fazla Oku

    avusturyabitpandaraiffeisenviyanakripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk