Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Bitstamp Fransa’dan Onay Aldı

Bitstamp, daha önce Binance, Bitpanda ve Societe Generale’ın gittiği yolu izledi.

9 Şubat 2023 10:55

Güncellenme: 9 Şubat 2023 14:59

Fransa’da Finansal Piyasalar Otoritesi (AMF), yaptığı açıklamada Bitstamp’in resmi olarak kaydolduğunu duyurdu.


Bitstamp, Avrupa Birliği sınırları içindeki en gelişmiş kripto sistemlerinden birinde faaliyet göstermek amacıyla Binance, Bitpanda ve Societe General gibi kayıt yaptırdı.


Şirketlerin Fransa’da kayıt yaptırmaları, standartlara uygun bi yönetime sahip olup olmadıklarının ve kara para aklama normlarına uyup uymadıklarının kontrol edilmesini gerektiriyor.


Lüksemburg, Londra ve New York’ta birimleri bulunan Bitstamp, daha önce Ispanya ve İtalya’da lisans almıştı. Avrupa’da kripto sektörü şu sıralarda piyasaya daha sert kurallar getirecek olan MİCA’nın hayata geçmesini bekler durumda.


Bitstamp küresel CEO'su Jean-Baptiste Graftieaux, CoinDesk'e e-posta aracılığıyla yaptığı açıklamada, Bitstamp’in Fransa'da sanal varlık sağlayıcısı olarak lisans almasından dolayı gurur duyduğunu söyledi. Graftieaux, açıklamasının devamında, “Fransa, Bitstamp için Avrupa'daki en önemli pazarlardan bir tanesi. Kripto endüstrisi bir süredir bir dönüm noktasında ve bu aşamada öncülük yaparak kripto para birimlerinin benimsenmesi noktasında rol almayı çok istiyoruz” ifadelerini kullandı.Daha Fazla Oku

    BitstampFransaAMFkayıtlisans

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Starknet Vakfı 'Yakında' 1,8 Milyar STRK Token Tahsis Edecek

8 Aralık 2023 21:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk