Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

ARK Invest, 2023 için En İyi Portföy Dağılımının %19,4 Bitcoin İçerdiğini Söyledi

2015’te %0,5 olan bu pay, 2022’de %6,2’ye yükseldi.

1 Şubat 2024 15:59

Güncellenme: 1 Şubat 2024 16:28

Cathie Wood'un şirketi ARK Invest, 2024 yılına yönelik yayımladığı raporunda, bitcoin'in (BTC) geleneksel varlık sınıflarına karşı etkili bir çeşitlendirici ve dengeleyici olduğunu, bireysel yatırım portföylerinde ise optimum payın %20'nin biraz altında olduğunu yazdı.


"2023’te optimum payını %19,4’e çıkaran bitcoin, son yedi yılda büyük varlık sınıflarının çok üzerinde bir yıllık getiri kaydetti. Analizimiz, 2023'te bitcoin'e %19,4’lük bir pay ayırmanın portföyün getirilerini en üst düzeye çıkaracağını gösteriyor."


2015’te %0,5 olan bu pay, 2022’de %6,2’ye yükseldi.


Şirket, "Bitcoin sadece yeni bir yatırım aracı değil, aynı zamanda yatırım portföylerini çeşitlendirmek için hayati bir bileşen ve dijital varlıklar arasında benzeri görülmemiş bir büyüme potansiyeli sunuyor" diye ekledi.ARK, bitcoin'in geleneksel varlıklarla 0,27'lik beş yıllık korelasyonunun, çeşitlendirme faydalarını öne çıkardığını yazdı. 250 trilyon dolarlık geniş küresel yatırım yapılabilir varlık tabanı göz önüne alındığında, kurumsal yatırımcılar tarafından yapılan minimum tahsislerin bile fiyatını önemli ölçüde etkileyebileceğini ekledi.


CoinDesk Indices verilerine göre, piyasa değerine göre lider kripto para birimi geçen yıla oranla %77,8 arttı.


JPMorgan, yakın tarihte yayımladığı bir raporda bitcoin'in son zamanlardaki üstün performansını ve yılın en yüksek seviyelerine ulaşmasını, büyük cüzdanlara önemli girişler ve ağırlıklı olarak kurumlar tarafından kullanılan CME bitcoin vadeli işlemlerindeki artışla öne çıkan kurumsal talebe bağladı.


Ancak, bu kurumsal odaklı ralli sona eriyor olabilir. 2023'ün sonlarındaki yüzde 70'lik bitcoin rallisini alevlendiren Guppy göstergesi, şimdilerde potansiyel bir düşüş eğilimine işaret ediyor.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtcark investCathie Wood

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yapay Zeka Token’ları ve Trader’lar Apple’ın Yeni Hamlesini Yeterince Etkileyici Bulmadı

11 Haziran 2024 10:31

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk