Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Akbank, Avalanche Summit II'de Onarıcı Finans ve Blok Zincirine Odaklandı

Akbank, sponsorları arasında yer aldığı Avalanche Summit II’de blok zinciri tabanlı yeni nesil inovasyon ve çözümlerini paylaştı.

18 Mayıs 2023 17:49

Güncellenme: 18 Mayıs 2023 18:30

3-5 Mayıs 2023 tarihlerinde, Barselona’da gerçekleştirilen  Avalanche Summit II, yoğun ilgi gördü. Tüm dünyadan 300’ü aşkın konuşmacı 125’ten fazla farklı oturumda geleceğe yön verecek fikir ve uygulamaları paylaştı. 4.000'in üzerinde katılımcının yer aldığı etkinlikte, Web3 odağında yeni nesil teknolojiler masaya yatırıldı.


Bu etkinliğin önemli destekçilerinden biri de Akbank'tı... Akbank, geleceğin teknolojilerini desteklemek amacıyla sponsor olduğu Avalanche Summit II'de başta Web3, blok zinciri ve onarıcı finans olmak üzere Akbank’ın finans sektöründeki yeni nesil ürün ve hizmetlerini uluslararası arena ile paylaştı.


Birlikte çalışmak

3-5 Mayıs 2023 tarihlerinde, Barselona’da gerçekleştirilen zirvede “Kurumların Web2’den Web3’e Adaptasyonu” panelinde konuşmacı olarak yer alan Akbank Dijital Tasarım ve İnovasyon Bölüm Başkanı Burcu Küçükünal; “Akbank LAB İnovasyon Merkezi olarak yenilikçi fikirleri, yeni nesil trend ve teknolojileri oldukça yakından takip ediyoruz. Web3 de en çok heyecanlandığımız alanlardan bir tanesi. Akbank olarak sürdürülebilir bir gelecek için inovasyonun gücüne inanıyor ve bu doğrultuda hem müşterilerimize hem de dünyamıza değer katan yeniliklere imza atıyoruz. Bu alanda öncelikle geçen sene Akbank ReFi Hackathon ile bir yolculuğa çıktık ve blok zinciri geliştiricilerini yanımıza alarak onarıcı finans alanında somut projeler kazandırdık. Bu noktada Web3 topluluğunun hem sosyal etki hem de finansal servisler açısından oldukça kritik bir konumda olduğunu düşünüyor; bu topluluğun ise gelişmek, yaygınlaşmak ve daha başarılı ölçeklenebilir projeler yapmak için bankalara yani finansal sistemlere ihtiyacı bulunduğunu görüyoruz. Birlikte çalışabilirliği iş geliştirme süreçlerimize de dahil ederek bundan sonra da ortak projeler üretmeyi hedefliyoruz dedi.


 Akbank Dijital Tasarım ve İnovasyon Bölüm Başkanı Burcu Küçükünal


Banka olarak blok zincirine uzun zamandır yatırım yaptıklarını ifade eden Küçükünal, yenilikçi teknolojileir doğru zamanda ekosisteme katmanın önemini vurguluyor. Küçükünal, "yaratılan inovasyonların yaygınlaşma sürecinde karşılaştıkları zorlukları aşmaları için biz de kavram kanıtlama projeleri ile ekosistemi destekleyerek önemli bir çaba sarf ediyoruz. Teknolojinin insan yaşamına sunabileceği esneklik, hız ve güvenin uçtan uca sağlanabilmesi için küresel çapta yenilikçi çalışmaları hayata geçiriyoruz ve bunun için uluslararası platformlarda rol ve görev alıyoruz. Böylece onarıcı finans gibi hem ekonomiye hem de insana ve doğaya fayda sunan, yenilikçi teknolojileri hayata geçirebiliyoruz. Bu kapsamda sponsorluğunu üstlenmekten gurur duyduğumuz Avalanche Summit II’de sadece finans sektörüne değil, tüm iş dünyasına örnek olacak çalışmalarımızı paylaşmaktan ve yeni teknolojiler üreten geliştiricilerin akla gelen ilk proje ortağı olmaktan mutluluk duyduk” dedi.


Akbank, blok zinciri ve merkeziyetsiz dünyaya yönelik attığı adımlarla dikkat çekiyor. Banka, yüzde 100 iştiraki olan Akyatırım üzerinden yaptığı ya-tırımla kripto platformu StableX'in ana hissedarı haline gelmişti. Akbanki onarıcı finans konsepti çerçevesinde düzenlediği Akbank ReFi Hackthon ile de bu alandaki yeni fikirlere yönelik bir destek sağlamıştı.


Daha Fazla Oku

    avalancheAkbankkripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk