Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

ABD, Mart Ayında 236 Bin Kişiye İstihdam Sağladı

Bitcoin, yayınlanan rapordan dakikalar sonra 27.900 üzerinde çok az bir değişim gösterdi.

7 Nisan 2023 16:40

Güncellenme: 7 Nisan 2023 16:57


ABD'de Mart ayı tarım dışı istihdam verileri yayınlandı.


İşçi İstatistikleri Bürosu’na (BLS) göre, ekonomistlerin 239 bin tahminlerine karşın Mart ayında 236 bin istihdam sağladı. BLS ayrıca, işsizlik oranının Şubat ayında yüzde 3,6 tahminine karşın yüzde 3,6'dan yüzde 3,5'e düştüğünü bildirdi.


Şubat’taki iş kazancı 311 binden 326 bine güncellendi.


Bitcoin’in (BTC) fiyatı, haberlerin hemen ardından yaklaşık 27 bin dolar seviyesindeydi.


Bu sabahki maaş bordroları raporu, ABD Merkez Bankası'nın, para politikasını sıkılaştırmaya devam edip etmeyeceğine veya artık bir yıldan fazladır süregelen faiz artırımlarını durdurup durdurmayacağına karar vereceği 2-3 Mayıs toplantısının öncesinde gerçekleşecek son rapor olacak. Raporun öncesinde kısa dönem oranlı vadeli işlem piyasaları, Fed'in mayıs ayında duraklama olasılığının yaklaşık üçte ikisine değer biçiyordu.


Çarşamba günü ADP'nin mart ayında 210 bin olması beklenen özel sektör istihdamının sadece 145 bininin karşılandığını bildirmesi üzerine, bu haftanın başlarından alınan veriler iş piyasasında yaşanan bazı zayıflıkları belli etmeye başladı. Sonrasında perşembe günü Çalışma Bakanlığı, sadece 200 bin olan tahminlere karşın haftalık 228 bin ilk işsizlik başvurusu olduğunu açıkladı. Buna ek olarak, bir önceki hafta 192 bin olan ilk tahmin sayısı 246 bin olarak güncellendi.


Daha Fazla Oku

    btcistihdam

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Stephen Alpher

Stephen, CoinDesk'in Amerika Kıtası ortak bölge haber şefidir. Daha önce Seeking Alpha'da yönetici editör olarak görev yaptı. Washington, D.C. banliyösünde yaşayan Stephen, Pennsylvania Üniversitesi'ndeki Wharton School'da finans bölümünde okudu. CoinDesk'in 1.000 dolarlık beyaz eşiğinin üzerinde BTC ve ETH'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Tahmin Piyasaları Donald Trump’ın Kaybedeceğini Öngörüyor

25 Mayıs 2024 21:41

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk