Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Aave, Ethereum Likidite Havuzundaki Varlıkları Donduruyor

Topluluk, ağı v3 sürümüne yükseltmeden önce DeFi protokolündeki riski azaltmak için Ethereum likidite havuzundaki 17 varlığı dondurmak için oy kullandı.

29 Kasım 2022 09:29

Güncellenme: 29 Kasım 2022 13:03

Merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü Aave, riskleri minimuma indirmeyi amaçlayan token sahiplerinin oluşturduğu topluluk tarafından yapılan oylama sonrasında Ethereum likidite havuzundaki varlıkların ödünç alınmasını ve ödünç verilmesini donduruyor.


Ethereum likidite havuzu, Aave bünyesinde, protokolde bulunan altı zincirde kilitli durumdaki 5,6 milyar dolarlık likiditeye sahip olan en büyük havuz durumunda. Oylamayla birlikte, Curve (CRV), 1inch (1INCH), Yearn Finance (YFI) ve birkaç stabil coin de dahil olmak üzere 17 varlık üzerinde alım satım sonlandırılmış olacak.


DeFi altyapı şirketi Gauntlet Network tarafından sunulan teklif, Aave’nin borç riskinden kaçınmaya çalışıyor. Aave, kullanıcılara, varlıklarını bir üst düzey ağa taşımalarına yönelik bir seçenecek sunacak ve protokolün v2 sürümünden v3 sürümüne geçmesine yardımcı olacak.


Gauntlet'te Başkan Yardımcısı Nick Cannon, CoinDesk'e yaptığı açıklamada, teklifin Curve token’ıyla ilgili iflas sorunlarından kaynaklandığını açıkladı.


Uniswap ve Chainlink de borçlanmayı durdurabilmek için iki yeni ek teklifi kabul etti. Cannon, Ethereum likidite havuzunun bir parçası durumundaki bu belirteçlerin, varlıkları emniyetli bir şekilde saklama çabasına “sağlam belirteçlerin” eklenmesini sağlamak için dahil edildiğini belirtti.


Protokol, 2021 yılında, v3 ağında daha fazla varlık dağıtmada yavaş ve tedbirli davranıyordu. Aave'nin kurucusu Stani Kulechov, Ocak ayında protokolün v3 yükseltmesini Ethereum’u da kapsayacak şekilde yedi zincirde dağıtacaklarını açıkladı.


Aave topluluğu, Pazartesi günü kullanıcıların Ethereum likidite havuzundaki 26 varlığı v3 ağına taşımasına izin vermek için zincir dışı bir anket üzerinden oy kullandı.


Aave'nin yükseltilmiş durumdaki sürümleri, katman 1 ağları Avalanche, Fantom ve Harmony ile Ethereum tabanlı katman 2 ağları Arbitrum, Polygon ve Optimism üzerinde çalışıyor.

 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk