Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

216 Milyon Dolarlık MicroStrategy Hisse Senedi Opsiyonunun Satışı Planlanıyor

Saylor, satıştan elde edilen işlemleri kişisel yükümlülüklerini yerine getirmek ve kişisel hesabına daha fazla bitcoin satın almak için kullanacağını söyledi.

3 Ocak 2024 10:06

Güncellenme: 3 Ocak 2024 10:14

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) yapılan başvuruya göre, MicroStrategy (MSTR) yönetim kurulu başkanı Michael Saylor, şirketin 216 milyon dolar değerinde hisse senedi opsiyonunu satmak istiyor.


Belge, Saylor'ın 2014 yılında verilen ve nisan ayında sona erecek olan 310,000 hisse senedi opsiyon ödülünün satışını öneriyor.


Saylor, MicroStrategy'nin üçüncü çeyrek kazancının bildirilmesi sırasında, minimum fiyat koşuluna tabi olarak önümüzdeki dört ay boyunca işlem günü başına 5.000 hisse satmayı planladığını söylemişti.


Hisse satışının amacı

“Böyle bir aksiyon, kişisel yükümlülüklerimi yerine getirmeme ve kişisel hesabıma ek bitcoin (BTC) almama olanak tanıyacak. MicroStrategy'ye yönelik beklentilerim konusunda iyimser kalmaya devam ediyorum ve bu satışlardan sonra şirketteki öz sermayemin hasar almayacağını söyleyebilirim.”Aralık ayında son satın alım işlemini gerçekleştiren MicroStrategy, 189 milyar dolar değerinde yaklaşık 8,5 BTC ile en büyük kurumsal bitcoin sahibi unvanını koruyor. Şirket hisseleri son 24 saatte yüzde 8,5 değer kazanarak kripto para odaklı hisse senetlerinde görülen genel düşüşe meydan okuyor.


Daha Fazla Oku

    michael saylorBitcoinbtcMicroStrategyhisse

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk