Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Yargıç, Voyager’ın Binance.US’e Satışını Beklemeye Aldı

Federal düzenleyiciler daha önce önerilen bu satışa itiraz etmişlerdi.

28 Mart 2023 10:20

Güncellenme: 28 Mart 2023 16:16

Federal yargıç, ABD hükümetinin erteleme başvurusunda bulunmasıyla Voyager’ın varlıklarını Binance.US’e satma işlemlerini duraklattı.

New York Bölge Mahkemesi Yargıcı Jennifer Rearden, ABD Adalet Bakanlığı’nın mevzubahis satışın ertelenmesi için yaptığı başvuruyu onayladı. Satışın temyiz başvurusu, daha önce bir iflas hakimi tarafından onaylanmıştı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Tüm tarafların yazılı beyanları, yapılan konferanslar ve sözlü tartışmalar dikkate alınarak, hükümetin erteleme önergesi kabul edilmiştir. Bu kararın gerekçeleri kısa bir süre içerisinde yayımlanacaktır.”

Birkaç ay önce New York İflas Mahkemesi’nin Yargıcı Michael Wiles, devlet kurumunun itirazlarına rağmen satışı onaylamıştı.

Yargıcın görüşüne göre Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve ABD Mütevelli Heyeti, satışı durdurmak için ikna edici bir önergede bulunamamıştı. Yargıç, Voyager alacaklılarının paralarını mümkün olan en kısa sürede geri almalarını sağlamak adına iflas sürecini hızlandırma kararı almıştı.

Yeni karar, Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) ABD’li müşterilerin platformda yasa dışı ticaret gerçekleştirmesine izin verdiği iddialarıyla Binance’e dava açtığı gün açıklandı. Binance.US, Binance’e bağlı olsa da her iki şirketin birbirinden tamamen bağımsız olduklarını savundu.


Daha Fazla Oku

    düzenleyicilerBinanceVoyagerBinance.usiflas

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Sandy Peng: "Türkiye Gibi Ülkelerde Büyümek için Sabırsızlanıyoruz"

28 Kasım 2023 15:31

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk