Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Terraform Labs, Delaware'de İflasını Duyurdu

Şirket, ABD'li hakimin LUNA ve MIR token'larını menkul kıymet olarak tanımladığı dava mağlup oldu. Şu anda Singapur'da bir toplu dava ile karşı karşıya.

22 Ocak 2024 09:19

Güncellenme: 22 Ocak 2024 10:02

21 Ocak'taki dosyalamalara göre Terraform Labs, Delaware'de gönüllü bir Chapter 11 iflası başvurusunda bulundu. 


Epey kötü durumda olan kripto şirketi, dosyada yaklaşık 100 ila 500 milyon dolar arasında varlığa sahip olduğunu ve borcunun da bu civarlara denk geldiğini açıkladı. Şirketin dolar entegreli kripto para birimi TerraUSD'si ve LUNA token'ı, 2022'nin Mayıs ayında işlevlerini yerine getiremeyerek yatırımcıların milyarlarca dolar kaybetmesine yol açmıştı.


Yapılan açıklamada, Bu dosya şirketin Singapur ve ABD'de devam eden davalar da dahil olmak üzere tabi olduğu yasal süreçleri düzenli bir şekilde yürütmesini ve bir plan dahilinde ilerlemesini sağlayacak ifadeleri kullanıldı.Teminatsız alacaklılar listesinde ABD merkezli dijital varlık yatırım fonu TQ Ventures ve San Francisco merkezli risk sermayesi fonu Standard Crypto da yer alıyor.


Terraform Labs ve kurucusu Do Kwon, şu anda TerraUSD’nin çöküşü ile ilgili olarak Singapur’da toplu dava ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) bir duruşma ile karşı karşıya.


Daha Fazla Oku

    do kwonTerraformlunaTerraUSD

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk